Jaką sumę książę Harry otrzymał w spadku po księżnej Dianie? Dzięki niej mógł rozpocząć nowe życie

Książę Harry i Meghan Markle podczas wywiadu u Oprah Winfrey ujawnili wiele szczegółów z życia rodziny królewskiej. Padło również pytanie o to, jak para poradziła sobie finansowo po odejściu z królewskiego dworu.

Nie cichną echa po głośnym wywiadzie Meghan Markle i księcia Harry'ego u Oprah Winfrey. Wyznania byłych członków rodziny królewskiej zszokowały opinię publiczną, a media rozpaliły do czerwoności. Na jaw wyszło wiele niewygodnych faktów o życiu za murami pałacu. Wnuk Elżbiety II oskarżył rodzinę o rasizm, a Meghan wyznała iż swego czasu zmagała się z myślami samobójczymi

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

W wywiadzie u Oprah padło między innymi pytanie o finanse. Książę Harry przyznał, że bardzo pomogły mu pieniądze po mamie

W rozmowie poruszona została także kwestia majątku, który książę Harry otrzymał w spadku po swojej matce. Dzięki tej dość pokaźnej sumie mógł wraz z małżonką rozpocząć nowe życie i zrezygnować z obowiązków na rzecz rodziny królewskiej. Przypomnijmy, że rezygnując ze swoich powinności, książę utracił z tego tytułu wszystkie przysługujące mu świadczenia.

Mam to, co zostawiła mi moja mama. Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie tego zrobić - przyznał książę Harry w wywiadzie.

Pierwotnie majątek po księżnej Dianie wynosił dziesięć milionów funtów. W skutek późniejszych inwestycji, suma zwiększyła się, i jak donosi "The Mirror", w obecnej chwili szacuje się ją na 20 milionów funtów. 

Niedawno Harry i Meghan postanowili również podpisać dochodową umowę ze Spotify i Netfliksem. Para stworzyła cykl autorskich podcastów, w których poruszać będą ważne, a często pomijane tematy, warte poddania publicznej dyskusji. 

Oprócz pieniędzy po mamie, książę Harry dysponuje także wynagrodzeniem, które otrzymywał za swoją pracę w wojsku. Kwoty te oscylują w zakresie 40-50 tysięcy funtów rocznie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.