Była żona Jeffa Bezosa ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Miliarderka wyszła za nauczyciela chemii

Jeff Bezos i MacKenzie Scott wzięli rozwód w 2019 roku. Kobieta otrzymała połowę majątku właściciela Amazona, a teraz ponownie wyszła za mąż. Poślubiła nauczyciela chemii.

Jeff Bezos i MacKenzie Scott rozstali się w 2019 roku. Była żona najbogatszego człowieka na świecie już dwa lata po rozwodzie wzięła kolejny ślub. Wyszła za nauczyciela chemii - Dana Jewetta, o czym mężczyzna poinformował w sieci. Para zdecydowała się oddać część wspólnego majątku na cele charytatywne. 

Była żona właściciela Amazona ponownie wyszła za mąż

Jeff Bezos i MacKenzie Scott byli parą przez 25 lat. Para wychowywała wspólnie czwórkę dzieci: dwójkę wspólnych, jedno z poprzedniego związku kobiety oraz zaadoptowaną dziewczynkę z Chin. Właściciel Amazona miał romans z mężatką, dziennikarką Laurą Sanchez. Związek z amerykańską prezenterką i rozwód z obecną żoną nie obszedł się bez skandalu. W tamtym okresie do sieci wypłynęły roznegliżowane zdjęcia i wiadomości, które wówczas wysyłał swojej kochance miliarder.

Rozstanie z MacKenzie Scott przebiegło za to bardzo spokojnie, a strony porozumiały się w kwestii podziału majątku. Była żona otrzymała jego połowę oraz 4% akcji Amazona, co wynosi około 35 mld dolarów. Kobieta po rozwodzie odnalazła nową miłość dość prędko. Jej mężem został nauczyciel chemii w prywatnej szkole "Lakeside" w Seattle, Dan Jewett. To właśnie on poinformował o ich ślubie na stronie internetowej "The Giving Pledge", służącej do przekazywania przez zamożnych swojego majątku na cele dobroczynne. Napisał list, w którym wyznał, że całe życie był nauczycielem i nie spodziewał się zarządzania tak ogromnym majątkiem.

Aż dziwne jest pisanie listu wskazującego, że planuję oddać większość mojego majątku w ciągu życia, ponieważ nigdy nie starałem się zebrać takiego bogactwa, aby poczuć, że powiedzenie czegoś takiego miałoby szczególne znaczenie. Przez większość życia byłem nauczycielem, a także uczniem wdzięcznym za hojność otaczających mnie osób - napisał Jewett.

Co więcej wyznał, jaką osobą jest jego żona.

A teraz, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, jestem żonaty z jedną z najbardziej hojnych i życzliwych osób, jakie znam - i przyłączam się do niej w zobowiązaniu do przekazania ogromnego bogactwa finansowego, aby służyć innym. (...) Łączy nas to zrozumienie i nasze podekscytowanie wszystkim, czego musimy się nauczyć od ludzi pracujących w służbie innym. Mając to jako podstawę, przyłączam się do najmilszej i najmądrzejszej osoby, jaką znam, składając tę przysięgę i czerpiąc przywilej, jakim będzie partnerstwo w rozdawaniu aktywów, które mogą zdziałać tak wiele dobrego - dodał.

Sprawę skomentował nawet sam Jeff Bezos popierając decyzję byłej żony i Jewetta. 

Zobacz wideo "The Vast of Night" - nowy film od Amazona. Telefonistka słyszy tajemnicze dźwięki w słuchawce
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.