Oprah Winfrey krytykowana za wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle. "Dobre pytania, ale mogłaby przestać przerywać"

Długo oczekiwany wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym został wyemitowany. Postawa słynnej amerykańskiej dziennikarki podzieliła jednak widzów. Jedni chwalą ją za naciskanie pytaniami Meghan, inni krytykują za wtrącanie się i przerywanie.

Oprah Winfrey jest jedną z najbardziej lubianych, a zarazem wpływowych dziennikarek na świecie. Tym bardziej z pewnością nie spodziewała się, że część widzów skrytykuje ją w trakcie przeprowadzania głośnego wywiadu z Meghan Markle i księciem Harrym. Jak się okazuje, Winfrey zbiera jednak mieszane oceny.

Zobacz wideo Księżna Meghan zwróciła się do młodych ludzi: "Jako mała dziewczynka byłam przerażona" [ENG]

Oprah przerywała Meghan? Widzowie podzieleni

W niedzielę stacja CBS wyemitowała głośny wywiad, który Oprah Winfrey przeprowadziła z księciem Harrym i Meghan Markle. Dziennikarka dotrzymała obietnicy i zadawała książęcej parze trudne pytania, zaczynając od tytułu książęcego dla małego Archiego, bycia "uciszanym" przez rodzinę królewską, aż po burzliwe relacje Meghan z księżną Kate.

Postawa dziennikarki wyraźnie podzieliła jednak widzów, którzy już w trakcie transmisji dali upust emocjom w mediach społecznościowych. Jedni zachwalali ją za "mistrzowskie" pytania i dociekliwość, inni uznali, że nie dała swoim rozmówcom dojść do słowa. Fanów frustrowało szczególnie to, że Oprah przerywała Meghan zanim ta skończyła mówić.

Oprah zadaje świetne pytania, ale chciałbym, żeby przestała przeszkadzać Meghan Markle. Miałem usłyszeć historię Meghan, a nie przemyślenia Oprah na jej temat w czasie rzeczywistym - napisał na Twitterze jeden z internautów.
Oprah daje mistrzowską lekcję, jak prowadzić wywiady.
Oprah ciągle jej przerywa, kiedy [Meghan – red.] ma wszystko ujawnić - piszą inni.
Oprah zadaje bezpośrednie pytania, nie owija w bawełnę.
Oprah musi przestać przerywać tę soczystą narrację.
Ten wywiad jest interesujący, ale przeszkadza mi to, że Oprah albo próbuje ją zmusić do mówienia rzeczy, których nie chce, albo jej przerywa.
Czy to tylko ja, czy Oprah ciągle przerywa Meghan w środku zdania, które naprawdę chciałeś usłyszeć?

Meghan Markle i książę Harry odkryli karty

Wywiad księcia Harrego i Meghan zapowiadał się na wielkie wydarzenie telewizyjne i w rzeczywistości takim był. W rozmowie z Oprah Winfrey Sussexowie zdradzili wiele pikantnych szczegółów związanych z ich odejściem z rodziny królewskiej.

Meghan ze łzami w oczach mówiła o myślach samobójczych, natomiast Harry wyznał, że to, co się działo, było poza jego wyobrażeniami. Jeden z ważniejszych wątków rozmowy dotyczył ich syna, Archiego. Sussexowie zdradzili, że jeszcze przed narodzinami chłopca, rodzina królewska dywagowała na temat koloru jego skóry.

Cały wywiad Oprah z księciem Harrym i Meghan zostanie wyemitowany w Polsce na antenie TVN24 w poniedziałek o godzinie 20.30. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.