Andrzej Seweryn wspomina pierwsze małżeństwo z pięciu. Po jednej scenie w teatrze żona "urządziła karczemną awanturę"

Andrzej Seweryn w swojej książce "Ja prowadzę!" opowiedział o małżeństwie z pierwszą żoną Bogumiłą Blajfer. Ich związek rozpadł się przez zazdrość.

Andrzej Seweryn to wybitny aktor, który rzadko porusza tematy prywatne. Zdecydowanie częściej komentuje problemy społeczne i polityczne. Aktor jednak należy do pewnej grupy rekordzistów. Był pięciokrotnie żonaty (najpierw z Bogusławą Blajfer, Krystyną Jandą, Laurence Bourdil, Mireille Maalouf i Katarzyną Kubcką). Pierwszej żonie ślubował miłość i wierność w 1970 roku. 

Zobacz wideo Oni kiedyś byli razem. Zapomniane związki show-biznesu

Andrzej Seweryn szczerze o pierwszej żonie

Andrzej Seweryn był w związku małżeńskim z Bogusławą Blajfer tylko przez trzy lata. Nie doczekali się dzieci, a z powodu nieobecności jego pierwszej małżonki w mediach niewiele o niej wiadomo.

Jednak to sam aktor na łamach swojej książki "Ja prowadzę!" przybliżył temat pierwszego małżeństwa. Bogusławie Blajfer przeszkadzały sceny erotyczne, które grał. On natomiast uważał, że granie bez ubrania zawsze miało wyższy cel. 

Po scenie w "Głupim Jakubie", w której Anna Seniuk brała moją dłoń i pieściła nią swoją pierś, Bogusia urządziła mi karczemną awanturę. Uważała, że nie jest to zamysł reżysera, była przekonana, iż łączy nas z Anią coś więcej - wspominał.

Choć często konsekwencją były sceny zazdrości, przyznaje, że w pełni rozumie byłą żonę. Gdyby był na miejscu Bogumiły, zapewne czułby się tak samo. Jak wiemy, ostatecznie doszło do rozwodu.

Kim była Bogumiła Blajfer?

Bogumiła Blajfer była działaczką opozycji demokratycznej w PRL. Urodziła się w Stalińsku w rodzinie żydowskiej. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i historię filozofii na Akademii Teologii w Warszawie. Od 1968 roku należała do środowiska tzw. komandosów. Zajmowała się drukowaniem i kolportowaniem ulotek. Od 1979 roku mieszkała w Szwecji. Tam pracowała jako terapeutka. 

Zmarła w 2002 roku podczas wizyty u matki w Bielsku-Białej. Pośmiertnie została oznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Wszystkie żony Andrzej Seweryna

Andrzej Seweryn po rozwodzie z Bogumiłą Blajfer związał się z aktorką Krystyną Jandą. Para pobrała się w 1974 roku a owocem ich związku jest córka - Maria Seweryn. Ich małżeństwo trwało tylko pięć lat. W 1982, a więc trzy lata po drugim małżeństwie, Andrzej Seweryn ożenił się z francuską aktorką Laurence Bourdil, z którą ma syna Yanna. Ich małżeństwo również trwało pięć lat. Czwartą żoną aktora była Mireille Maalouf, o której niewiele wiadomo. Miał z nią syna Maximiliana. W 2015 roku media obiegła wiadomość o piątym ślubie aktora. Andrzej Seweryn ożenił się z Katarzyną Kubacką, która prowadzi firmę zajmującą się propagowaniem kultury. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.