Książę Karol nie mógł się pogodzić z decyzją syna. Książę Harry o ich relacji: Ojciec przestał odbierać ode mnie telefony

Książę Harry i jego ojciec książę Karol nie mają kontaktu? Po emisji wywiadu z Oprah Winfrey ich relacja stawia wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Powiedzieć, że stosunki między nimi są "trudne", to nic nie powiedzieć.

Książę Harry podczas 90-minutowego wywiadu z Oprah Winfrey wyznał, że on i jego ojciec, książę Karol, przestali utrzymywać kontakt. Powodem oczywiście była decyzja młodej pary o wypisaniu się z rodziny królewskiej i zakończeniu pełnienia swoich obowiązków. To, o czym do tej pory napomykały media na podstawie plotek, swoimi słowami opisał sam Harry. Co jeszcze wiemy po wywiadzie z Oprah?

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry: Mój ojciec przestał odbierać ode mnie telefony

Tematyka relacji ojca z synem została poruszona przy okazji pytania o odczucia królowej Elżbiety II odnośnie decyzji pary o rezygnacji z pełnienia królewskich funkcji.

Kiedy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem i - jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony - powiedział: Czy mógłbyś mi spisać wszystko to, co masz zamiar zrobić?

Książę o podjętej decyzji i konsekwencjach, jakie przyniosła w jego relacji z ojcem, dodał:

Musiałem to zrobić dla własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Smutne, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza.

Oprah zapytała księcia Harry'ego, czy ojciec już dzisiaj odbiera jego telefony. Książę odpowiedział:

Tak, odbiera. Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego. Wie, co znaczy ból. (...) Zawsze będę go kochał. Uzdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem.

Para zrezygnowała z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych na początku 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.