Książę Filip przenosi się po raz kolejny. Miał zostać w poprzednim szpitalu do końca tygodnia. Co się dzieje?

Książę Filip od ponad dwóch tygodni jest w szpitalu. Rebecca English, która zajmuje się tematyką rodziny królewskiej, poinformowała, że 99-latek po raz kolejny zmienił placówkę. Tym razem trafił do szpitala, w którym leżał na początku.

Książę Filip w piątek rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII - poinformowała dziennikarka Daily Mail. To już kolejna zmiana placówki i jednocześnie drugi tydzień, gdy jest pod specjalistyczną opieką lekarzy. 

książę FilipKsiążę Filip został przewieziony karetką do innego szpitala. Ma kłopoty z sercem

Książę Filip przewieziony do kolejnego szpitala

Mijają już ponad dwa tygodnie, od kiedy książę Filip trafił do szpitala króla Edwarda VII po tym, jak "źle się poczuł". Dotarł tam jednak o własnych siłach - mówiło się wówczas, że Brytyjczyk przechodzi infekcję. Po kilku dniach wyszło na jaw, że 99-latek ma problemy z sercem, co więcej - został przewieziony do innego szpitala, a dokładniej do św. Bartłomieja w Londynie, gdzie w środę przeszedł operację.

Zobacz też: Rodzina królewska drży o życie księcia Filipa. "Zjednoczyli się w modlitwie"

Rodzina wydała wówczas komunikat, w którym poinformowano, że książę Filip czuje się dobrze i pozostanie w placówce co najmniej do końca tygodnia. Okazuje się, że plan najwyraźniej uległ zmianie. Dziennikarka Daily Mail, która zajmuje się tematem rodziny królewskiej, poinformowała, że książę Edynburga ponownie został przeniesiony do innego szpitala. To ta sama placówka, w której pierwotnie się znalazł. 

Po środowej, udanej operacji księcia Edynburga w szpitalu św. Bartłomieja, dziś rano został przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII. Książę ma pozostać w nim przez kilka dni, aby kontynuować hospitalizację - napisała na Twitterze.

Księżna Camilla, książę FilipKsiężna Camilla o stanie zdrowia księcia Filipa. "Leczenie jest chwilami bolesne"

Nie wiadomo więc, co było bezpośrednim powodem zmiany placówki, w której przebywa książę Filip. Pozostaje czekać na kolejne informacje o stanie jego zdrowia. 

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?
Więcej o: