Joanna Krupa pokazała zabawę Ashy z psem. Córka sprawdzała jego uzębienie. Fanka pełna obaw: Ja bym się bała o dziecko

Joanna Krupa zaskoczyła fanów słodkim nagraniem, na którym jej córka Asha-Leigh bawi się na kanapie z wielkim psem. Nie zabrakło jednak głosów, czy takie zabawy są bezpieczne.

Wiadomo nie od dziś, że Joanna Krupa jest nie tylko dumną mamą Ashy, ale i wielką miłośniczką zwierząt. W swoim domu ma kilka czworonogów. Jednym z nich jest Winston, mieszanka teriera z bokserem. Pies towarzyszy domownikom na co dzień jako prawdziwy członek rodziny. Zaprzyjaźniła się z nim również półtoraroczna córka modelki. Joanna Krupa zamieściła na Instagramie nagranie, na którym mała Asha bawi się  z psem i przytula do niego na kanapie. Pies jest o wiele większy od niej, co wzbudziło niepokój niektórych fanek modelki.

Meghan Markle w wywiadzie u Oprah WinfreyMeghan Markle na wywiad u Oprah Winfrey założyła sukienkę z ukrytym znaczeniem

Joanna Krupa pokazuje przyjaźń córki z psem

Fani modelki w większości nie szczędzili komplementów na temat relacji dziewczynki i psa:

Zaufanie - to jest najwyższa wartość i działa zawsze w obie strony.
Uwielbiam! Nasza córcia też dorastała w towarzystwie takiego bodyguarda.
Super przyjaźń, a mała to jest nie do pobicia.
Każde dziecko powinno wychowywać się przy piesku lub kotku, to dużo daje - rozpływali się internauci na temat słodkiego nagrania.

Jednak wśród fanów pojawiły się także krytyczne głosy:

Ja bym się bała o dziecko...
Oj, ja bym uważała tak z tym pieskiem, bo może nie wytrzymać i niechcący ugryźć, pomimo iż zapewne jest mega spokojny... Już taki przypadek miałam - dziecko za mocno przydusił i niestety...

Pojawiły się też ostrzeżenia, żeby - niezależnie od panowania nad psem i tego, że mała Asha wychowuje się z nim od urodzenia - zachować odpowiednią dawkę ostrożności, bo pies - jak człowiek - też może mieć gorszy dzień.

Zobacz wideo Córka Joanny Krupy bawi się z psem

Izabella Krzan, Tomasz KammelTomaszowi Kammelowi przeszkadza wzrost Krzan. "Musi stawać bliżej kamery"

Czy Joanna Krupa ma się czego obawiać?

Czy małe dziecko i pies to dobry pomysł? Behawioryści psów wskazują, że każdy pies jest inny. Są jednak zgodni, że dziecku, które od początku wychowuje się w towarzystwie zwierząt jest łatwiej, ponieważ nie odczuwa strachu.

Dla dzieci nie jest oczywiste, że pies to istota żywa. Często kojarzy im się z pluszową zabawką, a taką zdarza się nawet ścisnąć, czy kopnąć. Pies, mimo że jest spokojny, może nie rozumieć całej sytuacji i po prostu bronić siebie i swojego pana.

Psy, które są mocno związane i współpracujące z człowiekiem postrzegają dziecko nieco inaczej - jest to dla nich mała i trochę nieprzewidywalna istota. Dla psa często małe dziecko może się wydawać zagrożeniem, szczególnie kiedy pojawia się pisk czy wrzask. Zwierzę może wówczas włączyć reakcję obronną. Dlatego do każdego psa należy podchodzić z odrobiną nieufności.

Specjaliści polecają stosować się do kilku zasad w zabawie małego dziecka z psem. Rodzice powinni nauczyć dziecko prawidłowego postępowania wobec psa. Należy też tłumaczyć, kiedy można się zbliżyć do zwierzęcia, a kiedy absolutnie tego nie robić. Oprócz tego trzeba zawsze mieć na oku i psa, i pociechę. Najważniejszy w tych relacjach jest zdrowy rozsądek. Ufamy, że Joasia Krupa o tym wszystkim wie i niezależnie od tego, że Asha chętnie sprawdza uzębienie swojego psiego przyjaciela, jej mama dba, by obie strony nie zrobiły sobie krzywdy.

Zobacz wideo Joanna Krupa bawi się z córką