Złote Globy 2021. Kogo zobaczymy i kto poprowadzi galę?

Wielkimi krokami zbliżają się Złote Globy 2021. "Małe Oscary" zostaną wręczone już w najbliższą noc z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Kto pojawi się na ich rozdaniu?

W najbliższą niedzielę 28 lutego odbędzie się 78. gala rozdania Złotych Globów. Przedstawiamy wam, co obecnie o niej wiemy i obecności których gwiazd możemy się spodziewać. 

Zobacz wideo "Elegia dla Bidoków" - Glenn Close i Amy Adams w pierwszym zwiastunie. Będą Oscary?

Krzysztof JackowskiJasnowidz Krzysztof Jackowski wieszczy: Ten rok będzie gorszy od 2020 roku

Złote Globy 2021. Kogo zobaczymy na gali?

Tegoroczne rozdanie nagród poprowadzi duet komediantek: Tina Fey (znana m.in. ze scenariusza do "Wrednych dziewczyn") i Amy Poehler ("Parks and Recreation"). Co ciekawe, obie panie nie wystąpią jednak na tej samej scenie - pierwszy raz w historii Złotych Globów gala odbędzie się w dwóch miejscach (w Nowym Jorku oraz Los Angeles).

Wśród ostatnio ogłoszonych prezenterów odnajdziemy takie nazwiska jak: Tiffany Haddish, Kate Hudson, Margot Robbie czy Kenan Thompson. Ze wcześniejszych informacji wiemy także że nie zabraknie takich gwiazd jak: Awkwafina, Kevin Bacon, Sterling K. Brown, Michael Douglas, Cynthia Erivo, Annie Mumolo, Joaquin Phoenix, Kyra Sedgwick, Susan Kelechi Watson, Kristen Wiig oraz Catherine Zeta-Jones. Organizatorzy nie zdradzają jednak, czy wszyscy pojawią się osobiście na jednej z dwóch scen, czy też będą łączyli się zdalnie.

Złote Głoby 2021. Która produkcja zgranie najwięcej statuetek?

Najwięcej nominacji w kategoriach filmowych, czyli sześć, otrzymał "Mank" Davida Finchera produkcji Netflixa. Drugie miejsce na podium zajmuje "Proces Siódemki z Chicago" Aarona Sorkina z pięcioma nominacjami. Czterema nominacjami może pochwalić się "Ojciec" Floriana Zellera i "Nomadland" Chloe Zhao. 

W kategoriach serialowych króluje "The Crown" z sześcioma nominacjami, a za nim "Ozark" i "Od nowa" - oba z szansą na cztery statuetki. 

Maryla Rodowicz, Andrzej DużyńskiMaryla Rodowicz nie daje za wygraną. Gwiazda podważa podpisaną intercyzę

Czekacie na tegoroczną galę Złotych Globów? Której produkcji wróżycie największy sukces?