Artur Barciś szczerze o trudnych chwilach w życiu. "Pijany poszedłem na most i chciałem skoczyć"

Artur Barciś opowiedział o kryzysach, z którymi musiał zmierzyć się w życiu. Jeden z nich nieomal doprowadził go do samobójstwa.

23 lutego obchodziliśmy światowy dzień walki z depresją. Choroba ta jeszcze niedawno była pobłażliwie traktowana, ale z czasem to się zmieniło. Coraz więcej znanych osób przyznaje się do zmagań z tym trudnym schorzeniem - w końcu załamanie psychiczne dotyka bardzo wielu spośród nas. W tym gronie jest także aktor znany z serialu "Ranczo", Artur Barciś.

Zobacz wideo Daria Ładocha przez rok cierpiała na depresję poporodową. "Wstydziłam się swoich emocji"

Artur Barciś szczerze o załamaniu w życiu

Artur Barciś dziś jest wyśmienitym polskim aktorem, który ma na koncie wiele znakomitych ról. Jednak jego początki w tym zawodzie nie były wcale łatwe. Kilka lat temu w wywiadzie dla "Polska Times" opowiedział o najtrudniejszym czasie w swoim życiu.

Owszem, miałem trudne sytuacje w życiu, kiedy w wyniku różnych zbiegów okoliczności wydawało mi się, że już sobie nie poradzę, że gorzej być nie może. W wyniku wybuchu stanu wojennego straciłem niemalże wszystko - przede wszystkim straciłem film, przez który wcześniej zwolniłem się z teatru, a więc straciłem etat w Warszawie. Wydawało mi się, że mój świat się zawalił - mówił wówczas aktor.

Trudności i załamanie spowodowały, że aktor nie mógł poradzić sobie z codziennością. Dlatego też po raz pierwszy pomyślał o samobójstwie. 

Pamiętam, że pijany, w nocy poszedłem na most Śląsko-Dąbrowski i chciałem ze sobą skończyć. Do dziś nie wiem, co mnie powstrzymało - powiedział dla magazynu "Na żywo". 

Na szczęście trudne czasy się skończyły. Na planie serialu "Pan w Żuławach" poznał  Beatę, która odmieniła jego życie. 

Potrzebujesz pomocy?

SAMOBÓJSTWA

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [link: https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.