Brytyjczycy bezwzględni dla Meghan Markle i księcia Harry'ego. Zbadano to i policzono

Brytyjczycy źle reagują na ostatnie ruchy Meghan Markle i księcia Harry'ego. W dużej mierze przyczyniła się do tego informacja o zgodzie na wywiad u Oprah Winfrey.

Brytyjczycy uważają, że książę Harry i Meghan Markle postąpili źle, rezygnując z obowiązków w rodzinie królewskiej. Ankieta przeprowadzona przez Savanta ComRes wykazała, że prawie połowa respondentów nie zgadza się z ich decyzją. 

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry i Meghan Markle popełnili błąd?

Firma zajmująca się badaniami rynku przeprowadziła ankietę na temat Meghan Markle i księcia Harry'ego. Nie jest zaskoczeniem, że rezygnacja z pałacowych obowiązków przez parę, czyli tzw. "Megxit" był krytykowany przez sporą część Brytyjczyków. Odpowiedzi respondentów zdają się tylko to potwierdzać. Okazało się, że 40 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że książę Harry popełnił błąd, wycofując się z rodziny królewskiej, w porównaniu do 31 proc. osób, które popierają jego decyzję. 

Brytyjczycy zaznaczyli, że nie podoba im się, że para dąży do bycia celebrytami, którzy zawiązują liczne umowy z wielkimi gigantami, jakimi jak Netflix i Spotify. 44 proc. nie zgadza się na to, by Harry i Meghan wykorzystywali swoje królewskie pochodzenie do stworzenia komercyjnej marki. Oliwy do ognia dolała zapowiedź wywiadu Markle i księcia Harry'ego z Oprah Winfrey, który zostanie wyemitowany 8 marca.

Pojawiają się doniesienia, że podczas rozmowy para ma odnosić się także do przeszłości Meghan. Jej siostra miała zostać poproszona o użyczenie nagrań z dzieciństwa i młodości księżnej. Wyciąganie tak prywatnych, rodzinnych pamiątek wydaje się co najmniej nie na miejscu i nie przystoi członkom rodziny królewskiej. 

Zobacz też: Siostra Meghan Markle też napisała książkę! Wyciekły jej mocne fragmenty. Szykuje się awantura?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.