Edyta Pazura o walce z depresją. Swój stan zobrazowała wymownym rysunkiem. "To ja widziana wtedy oczami dziecka"

Edyta Pazura uczciła Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, publikując w sieci poruszający rysunek ze swoją podobizną. Zobrazowała, jak odbierało ją otoczenie w trakcie długiej walki z chorobą.

Edyta Pazura po raz kolejny publicznie poruszyła temat depresji. Żona aktora kilka lat temu zmagała się z chorobą, która jest często bagatelizowana przez większą część społeczeństwa. By przybliżyć internautom zdradliwą naturę zaburzeń psychicznych, zestawiła typowe objawy depresji z tymi mniej oczywistymi. Przy okazji za pomocą rysunku dziecka pokazała, w jaki sposób odbierało ją najbliższe otoczenie, gdy walczyła z chronicznym smutkiem. 

Agata MłynarskaAgata Młynarska otworzyła się na temat depresji: Bolało mnie całe ciało

Edyta Pazura oczami dziecka podczas walki z depresją

Jeszcze do niedawna depresja była tematem tabu. Dziś coraz częściej kwestia ta jest poruszana w przestrzeni publicznej, czego potwierdzeniem są wyznania gwiazd, które dzielą się swoimi doświadczeniami z zaburzeniami. Edyta Pazura chorobę ma już na szczęście za sobą, jednak co jakiś czas wraca wspomnieniami do przeszłości, by w ten sposób uświadamiać i edukować fanów. Na Instagramie udostępniła rysunek ze swoją podobizną i zaznaczyła, że udawany uśmiech może pojawiać się na twarzy każdej chorej osoby.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, a to ja widziana oczami dziecka w najgorszym momencie mojego życia: z ciemniejszymi włosami i smutnymi oczami. Nie zawsze tak musi być, bo Ci, co chorują, umieją świetnie to ukrywać i śmiać się głośno jak nigdy - wyznała. 
 

Żona Cezarego Pazury w dalszej części wpisu motywuje chorujących do działania. 

Ja już najgorsze mam za sobą. Teraz trzymam kciuki za Ciebie i wiem, że potrafisz! Nie wstydź się prosić o pomoc. To pierwszy i najważniejszy krok do osiągnięcia pełni zdrowia - doradza. 

Internauci potwierdzają słowa gwiazdy i doceniają, że ma odwagę, by mówić o depresji publicznie. 

Tak to właśnie wygląda, uśmiech dla ludzi, czarna dziura dla nas - komentowali. 

Na szczere wyznanie o zaburzeniach zdecydowała się również Agata Młynarska. Dziennikarka wspomniała o fizycznych objawach choroby.

Zobacz wideo Coraz więcej celebrytów opowiada o walce z depresją. Qczaj nie jest wyjątkiem!