Grażyna Bukowska odeszła z TVP. "Pewne rzeczy robiliśmy dla świętego spokoju". Czym po latach zajmuje się dziennikarka?

Grażyna Bukowska debiutowała jako młodziutka prezenterka TVP. Po wielu latach pracy na wizji zrezygnowała ze stanowiska i zniknęła z show-biznesu. Czym aktualnie się zajmuje? Wybrała zawód pośrednio związany z mediami.

Grażyna Bukowska była prawdziwą gwiazdą TVP. Do telewizji trafiła przez przypadek, wygrywając organizowany przez stację publiczną konkurs na prezenterkę. Nigdy wcześniej nie wiązała swojej przyszłości z mediami, a tuż przed otrzymaniem angażu w programie "Studio 2" ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Biologii. Przez ponad dwadzieścia lat spełniała się w roli dziennikarki Telewizji Polskiej, później współpracowała z TVN, aż w końcu na stałe zniknęła z show-biznesu. Z dala od świateł reflektorów rozwija swoją karierę zawodową. 

Tomasz Kammel, Marzena RogalskaTomasz Kammel na Instagramie: Co ja mam dzisiaj robić? Internauci: Odejść z TVP

Telewizyjna droga Grażyny Bukowskiej

Zadebiutowała w TVP w 1979 roku. Dość szybko stała się ulubienicą widzów, dlatego z programów "Dzień dobry w kręgu rodziny" i "Telewizyjny Kurier Warszawski" awansowała do głównego wydania "Wiadomości". W 2001 roku podjęła nagłą decyzję o odejściu z telewizji. W jednym z wywiadów dla "Faktu" wyznała, dlaczego zrezygnowała z kariery prezenterki. 

Pewne rzeczy robiliśmy dla świętego spokoju. Wydawało nam się, że jak się postawimy, to przyjdą gorsi od nas. Trochę w tym było pychy, a trochę lęku przed utratą pracy. Nie narzekam i absolutnie nie tęsknię za telewizją. Spędziłam w telewizji cudowne lata, ale to już za mną. To zniknięcie z wizji to moja świadoma decyzja i jej nie żałuję. Nie chcę więc nawet wspominać czasów telewizyjnych, bo to jeszcze nie ten okres. 

Grażyna Bukowska, Tomasz KammelGrażyna Bukowska, Tomasz Kammel East News

Bukowska nie porzuciła mediów na długo. Przez jakiś czas pracowała w "Super Expressie" i przyjęła propozycję prowadzenia "Pytania na śniadanie" u boku Tadeusza Sznuka. Po kilku wydaniach porannego programu ponownie zniknęła z TVP i zrobiła sobie trzyletnią przerwę od pracy w telewizji. W 2006 roku zajęła stanowisko kierownika kanału historyczno-dokumentalnego TVN, jednak już nigdy nie wystąpiła przed kamerami w roli prowadzącej. Po zerwaniu współpracy ze stacją zajęła się PR-em.

Magda GesslerDo sieci trafił cennik TVN. Magda Gessler już nie przynosi największych zysków. Jest nowy lider

Dziennikarka od ponad dekady jest docenianym specjalistą ds. public relations. Była rzecznikiem prasowym amerykańskiej firmy zajmującej się wydobyciem ropy naftowej, a aktualnie pracuje dla Chevron Polska. 

Zobacz wideo Kolejna celebrytka wypowiada się na temat współpracy z TVP!