Pamiętacie stare okładki Playboya z polskimi gwiazdami? Wzbudzały kontrowersje. Mucha uznała, że magazyn skończył się na jej sesji

W 2019 roku zdecydowano o tym, że papierowe wydanie magazynu Playboy znika z rynku. Przez 27 lat na okładkach znalazły się największe polskie gwiazdy i celebrytki. Przypomnijmy sobie niektóre ujęcia z najsławniejszych sesji.

Playboy bez wątpienia stał się kultowym magazynem w Polsce. Przez prawie 30 lat dostarczał rozrywki, a w sesjach brały udział największe gwiazdy z show-biznesu. Pierwszy numer został wydany w grudniu 1992 roku. Kosztował 29 500 złotych. Wtedy "na okładce nie było zdjęcia pięknej dziewczyny tylko rysunek Króliczka":

To taka tradycja. Każde pierwsze wydanie kolejnej zagranicznej edycji Playboya startowało z okładką z króliczkiem, zaprojektowanym przez lokalnego artystę. Naszego projektował Andrzej Pągowski, który Polskę widział jako kraj kolorowy i różnorodny. I taki był właśnie ten króliczek. Amerykanie oszaleli na jego punkcie. To była wyjątkowa okładka, błyszcząca, elegancka. Wyglądała jak okładka albumu z dziełami sztuki - powiedział w rozmowie z Plotkiem Tomasz Raczek, pierwszy redaktor naczelny magazynu.

Ostatni egzemplarz trafił do sklepów w grudniu 2019 roku, jego gwiazdą została modelka Hania Serediuk.

Tomasz Raczek, Edyta GórniakTomasz Raczek o wywiadzie dla "Playboya" z Beatą Kozidrak: Śmietanka towarzyska nie miała o niej dobrego zdania

Playboy - gwiazdy na starych okładkach

W sesjach zdjęciowych udział wzięły m.in. Edyta Górniak, Doda, Ola Szwed czy Monika Mrozowska. Jednak do historii przeszły zwłaszcza dwa numery - z Shazzą i Anną Muchą. Gwiazda disco polo zapewniła wydawcy w 2000 roku ogromną sprzedaż - ok. 134 tys. egzemplarzy. Wydanie z aktorką rozeszło się za to w ciągu zaledwie trzech dni (wykupiono 160 tys. magazynów).

Anna Mucha, 'Playboy'Anna Mucha, 'Playboy' Instagram/taannamucha

Gwiazda "M jak miłość" nie ukrywa, że okładka z nią była najlepsza i jest dumna z efektów sesji. Gdy w czerwcu 2018 roku gwiazdą była Justyna Żyła, aktorka wyraziła swoje zdanie:

Te zdjęcia są bowiem wyjątkowo niedobre. Moim zdaniem, a nie mam zamiaru tutaj być skromna, Playboy skończył się na mojej sesji. Dziękuję bardzo. Kto ma ten numer, ten wie, o czym mówię - mówiła w wywiadzie.

Oprócz Żyły, celebrytkami, którym zaproponowano okładkę, były m.in Natalia Siwiec i Dominika Zasiewska, czyli tzw. "Wodzianka", znana z programu Kuby Wojewódzkiego.

Natalia Siwiec w PlayboyuNatalia Siwiec w Playboyu Playboy

Więcej okładek zobaczycie w naszej galerii.

Zobacz wideo Gosia Andrzejewicz nie chciała się rozebrać

Choć udział w sesji dla magazynu dla wielu gwiazd i celebrytek był spełnieniem marzeń, to jednak wiele znanych kobiet odmówiło Marcinowi Mellerowi, który był redaktorem naczelnym. Należy do nich m.in. Barbara Kurdej-Szatan, która tłumaczyła, że "to nie był dobry moment na taką przygodę", Agnieszka Kaczorowska, której złożono propozycję, gdy zaczęło się o niej robić głośno, ale ona uznała, że byłby to fatalny początek kariery oraz Joanna Koroniewska. Aktorka powiedziała wprost, że nie podobają jej się rozbierane sesje.

Więcej o: