Tede gorzko o odszkodowaniu dla Tomasza Komendy: Nie chcę was martwić, ale to my płacimy

Tomasz Komenda otrzyma prawie 13 milionów złotych zadośćuczynienia za lata niesłusznie spędzone w więzieniu. Teraz sprawę gigantycznych pieniędzy, które za zmarnowane lata wypłaci mu państwo, skomentował raper Tede.

Za wszystkie lata niesłusznie spędzone w więzieniu Tomasz Komenda otrzyma od Skarbu Państwa prawie 13 milionów złotych. Mężczyzna został niesłusznie skazany za zabójstwo 15-letniej Małgosi, za co 18 lat spędził za kratkami. Teraz do sprawy zadośćuczynienia, które Komenda wywalczył w sądzie, odniósł się Tede. Raper twierdzi, że po kieszeni dostaną podatnicy i wskazuje też prawdziwych winowajców tego stanu rzeczy.

Zobacz wideo Będzie dokument o Quebonafide

Tede komentuje sprawę Tomasza Komendy

Mimo że od wyroku minęły już dwa tygodnie, nadal nie milkną echa decyzji sądu w sprawie zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy. Wcześniej sprawę skomentowali m.in. Bracia Collins, u których Komenda znalazł pracę po wyjściu z więzienia. Teraz w cyklu Influenserial na YouTube do sprawy odniósł się raper Tede.

13 baniek za 18 lat upokorzenia i wyjętych z życia. Nie wiem, czy to wystarczy, ale prawda jest taka - nie chcę was martwić - że my za to płacimy. Jakieś trzy złote na głowę według moich obliczeń. To nie jest takie wesołe - mówi Tede.

Raper uważa, że to osoby, które doprowadziły do niesłusznego skazania Tomasza Komendy, powinny ponieść konsekwencje i chociaż symbolicznie powinny za to również zapłacić.

Nie sądzę, żeby ludzie, którzy za to odpowiadają, zostali dożywotnio pozbawieni swoich funkcji i możliwości wykonywania zawodu. Tacy ludzie powinni mylić się tylko raz, skoro mogą decydować o ludzkim życiu - zauważa Tede. - Moim zdaniem powinni dostać najniższe stanowiska z najniższą płacą, a pieniądze z różnicy między uposażeniem docelowym, a wymaganym przez ludzką przyzwoitość, powinny iść na pokrycie, chociaż symbolicznie, tego długu. To oni zadłużyli Skarb Państwa na 13 milionów - dodaje.

Żadne pieniądze nie zwrócą Tomaszowi Komendzie straconych lat i raper nie neguje też, że mu się zwyczajnie należą.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.