Znają się od liceum, Novak Djoković nazywa ją swoją "Miss Universe". Kim jest Jelena Djoković?

Novak Djoković został zwycięzcą Australian Open, broniąc jednocześnie tytułu z dwóch poprzednich lat. Na Twitterze wygraną męża celebrowała jego żona. Kim jest Jelena Djokovic?

Novak Djoković podczas finału Australian Open zmierzył się z Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem, któremu nie dał żadnych szans. Serb wygrał mistrzostwa po raz trzeci z rzędu i jednocześnie zdobył 18. tytuł wielkoszlemowy w jego karierze. Wśród tysięcy składanych mu gratulacji pojawiły się te najważniejsze, złożone przez żonę. Kim jest Jelena Djoković?

Iga Świątek, Beata KozidrakIga Świątek żałowała, że nie zrobiła sobie zdjęcia z Beatą Kozidrak. Artystka zareagowała

Novak Djoković nazywa ją swoją "Miss Universe"

Jelena Ristić poznała Novaka Djokovića już w liceum sportowym, do którego wspólnie uczęszczali. Koledzy ze szkoły zostali parą w 2015 roku, a narzeczeństwem osiem lat później. W 2014 roku zdecydowali się wziąć ślub, na który suknię dla panny młodej zaprojektowała Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. Uroczystość odbyła się na czarnogórskim półwyspie Świętego Stefana i była tajemnicą ukrywaną przed mediami. Od tamtej pory tenisista i jego żona są nierozłączni. Jelena chętnie bierze udział we wszystkich tenisowych wydarzeniach. W 2008 roku Novak nazwał ją jego własną "Miss Universe". Urodę drobnej blondynki doceniają również chętnie uwieczniający ją na trybunach fotoreporterowie. 

Kim jest Jelena Djokovic?Kim jest Jelena Djokovic? Eastnews.pl

Australian Open - Iga Świątek wygrywa z Fioną FerroIga Świątek walczy w Australian Open. Z trybun wspiera ją... osiem gwiazdek "***** ***"

Jelena Djoković studiowała finanse w Mediolanie. Na co dzień pomaga mężowi i jest dyrektorką organizacji charytatywnej "Novak Djoković Foundation", która ma na celu wsparcie serbskich dzieci poprzez ulepszanie systemu edukacji w kraju. Jest również szefową gazety ściśle związanej z fundacją. 

Jelena Djoković gratuluje mężowi na Twitterze

Jelena Djoković oprócz udziału w turniejach i kibicowania z trybun, chętnie celebruje sukcesy męża w sieci. Tuż po Australian Open opublikowała na Twitterze wpis z gratulacjami.

Ten człowiek! Jestem z ciebie taka dumna moja miłościo! - napisała.

Iga Świątek na przymiarkachŚwiątek na przymiarkach. Projektantka pokazała nagranie. Jest na nim też inna sukienka

Novak Djoković dzieci

W jednym z wywiadów Novak Djoković wyznał, że to właśnie Jelena jest źródłem jego radości i największym szczęściem, jakie mogło mu się wydarzyć. Tenisista mówiąc te słowa, nie spodziewał się zapewne, że już wkrótce jego radość będzie większa. Niewiele później na świat przyszedł sześcioletni obecnie syn Stefan i prawie czteroletnia córka Tara. 

Zobacz wideo "Czekamy na mecze Igi Świątek z takimi rywalkami jak Serena Williams"
Więcej o: