Była pogodynką TVP. Dziś Marzena Sienkiewicz prosi o pomoc dla syna

Marzena Sienkiewicz, znana pogodynka, wystosowała apel o pomoc dla syna. Kuba zmaga się z zespołem Aspergera.

Marzena Sienkiewicz niegdyś była jedną z najpopularniejszych pogodynek. Zajmowała się serwisem pogodowym w Telewizji Polskiej. W 2013 roku urodziła swoje drugie dziecko i to właśnie wtedy postanowiła zrezygnować z pracy. Po upływie trzech lat okazało się, że u chłopca wykryto zespół Aspergera, jedną z odmian autyzmu.

Zobacz wideo Agnieszka Mielczarek tłumaczy się z pracy w TVP

Maciej OrłośMaciej Orłoś kiedyś był gwiazdą "Teleexpressu". Czym dziś się zajmuje?

Marzena Sienkiewicz prosi o pomoc dla syna

Marzena Sienkiewicz tuż po narodzinach Kuby zdecydowała się zamieszkać z rodziną we Francji. Choroba synka spowodowała, że wymagał on specjalistycznego leczenia. Teraz z wpisu zamieszczonego na Facebooku wynika, że rodzina potrzebuje finansowego wsparcia,by dalej móc leczyć Kubę.

Drodzy, nasz synek Kubuś ma spektrum autyzmu - zespół Aspergera. Potrzebuje terapii, aby nauczyć się funkcjonować wśród innych dzieci, mieć przyjaciół, wykorzystać swoją ogromną mądrość w dobry sposób. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pamiętaniu o nas i przeznaczenie 1 proc. podatku dla Kubusia - czytamy.

Prezenterkę przy okazji wspiera fundacja AVALON, która ma pod opieką dzieci, mające podobne zaburzenia, co Kubuś. 

Czym jest zespół Aspergera?

Zespół Aspergera to jedno ze spektrum autyzmu. Zaburzenie powoduje trudności w zakresie zachowań społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, wąskie oraz powtarzające się zachowania. Objawy ograniczają i upośledzają codzienne funkcjonowanie. Jednak granice i objawy Aspergera są bardzo różne i w każdym przypadku indywidualne. Niekiedy osoby z zaburzeniem uchodzą za ekscentryków, a nie za osoby z zaburzeniami osobowości.

Stanisław RozenekStaś Rozenek sam zaprojektował i uszył spodnie. Mama jest zachwycona projektem