Wiesław Gołas miał udar. Teraz córka komentuje jego stan zdrowia

90-letni aktor Wiesław Gołas trafił do szpitala z udarem. Córka artysty skomentowała jego stan zdrowia.

Wiesław Gołas, znany z takich produkcji jak "Czterej pancerni i pies", "Dzięcioł" czy "Hydrozagadka", trafił do szpitala. Choć zaledwie cztery miesiące temu, będąc w świetnej formie, świętował swoje 90. urodziny, to ostatnich kilka dni było dla niego bardzo ciężkich. Aktor przeszedł udar.

Wiesław Gołas miał udar. Córka komentuje stan zdrowia

Córka aktora, Agnieszka Gołas, odniosła się w rozmowie z Wirtualną Polską do pogłosek o pogarszającym się stanie zdrowia artysty. Kobieta przekonuje, że to przez sędziwy wiek - takie sytuacje po prostu się wydarzają.

(...) absolutnie nie doszukiwałabym się w tym jakiejś sensacji czy skandalu. W tym wieku to przecież zupełnie naturalne i nie powinno nikogo dziwić. Zresztą ojciec, jak na swój wiek, trzyma się bardzo dobrze.

Na szczęście stan Gołasa po udarze ma już być znacznie lepszy. Aktorowi ponoć wciąż dopisuje świetny humor i optymistyczne nastawienie do trudnej sytuacji. 

Zobacz wideo Jak postępować w razie wystąpienia objawów udaru?
Nie ma powodów do wielkiego niepokoju. A co najważniejsze: ojciec nadal ma świetny humor. Dzwonię do niego prawie codziennie, zawsze zaczynam oczywiście od pytania, jak się czuje. A on niezmiennie odpowiada, że świetnie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za polepszający się stan zdrowia aktora, tak zasłużonego dla polskiej kinematografii.

Wiesław Gołas w 2009 roku został wyróżniony Złotym Medalem "Gloria Artis". Jego ostatnia rola na srebrnym ekranie jest z 1995 roku w filmie "Szabla od komendanta". Aktorowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.