Margaret krytykuje polski rząd i planuje przyszłość: Jak będę myślała o dzieciach, to na pewno nie w tym kraju

Margaret udzieliła wywiadu, w którym skrytykowała poczynania rządu. Przyznała też, że nie widzi szans na założenie rodziny w Polsce.

Kilka dni temu Margaret wydała nową płytę "Maggie Vision". Wokalistka zdecydowała się na zmianę klimatu utworów - rapowane kawałki zajęły miejsce popowych wykonań. Podczas jednego z ostatnich wywiadów nie poruszała jednak wyłącznie kwestii związanych z promocją albumu. Powiedziała też o swoich przemyśleniach na temat obecnej sytuacji w Polsce.

Margaret ostro o polskim rządzie

Margaret aktywnie angażuje się we wspieranie sytuacji kobiet w Polsce - popiera Strajk Kobiet, uczestniczy w protestach, trzymając w dłoniach transparenty i chętnie wypowiada swoje zdanie. Wydała nawet kawałek poświęcony tej kwestii. Podczas rozmowy z Karolem Paciorkiem na kanale Imponderabilia skrytykowała działania rządzących.

Wolałabym się już nie wku*wiać, ale sytuacja jest, jaka jest. To wpływa na mnie, na naszą rzeczywistość. Tupię nogą i będę to robić. Ja bardzo lubię Polskę i bardzo lubię Polaków, ale jest mi z zaistniałą sytuacją bardzo przykro.

Gwiazda polską rzeczywistość do tej z produkcji Monty'ego Pythona i serii Matrix.

Często mam takie odczucia, że boję się tu być. Przeraża mnie to, co tu się dzieje. To jest jakiś Monty Python, jakiś Matrix. (...) Czuję, że polityka miesza się w sprawy społeczne (...), polityk po prostu zagląda pod sukienkę - mówi.

Jako że Margaret od lat jest związana z Piotrem Kozieradzkim, usłyszała pytanie, czy myśli o dzieciach - szczególnie w kontekście ostatnich decyzji polskiego rządu w naszym kraju.

Zobacz też: MTV EMA 2020. Najlepszym polskim wykonawcą została Margaret. W przemówieniu nawiązała do Strajku Kobiet

Jestem szczęśliwą macochą, mam przepiękną pasierbicę. Spełniam się jako matka psów. Gdybym jednak dojrzała do decyzji o dziecku, to myślę, że po prostu nie w tym kraju. Na pewno. Chyba że coś by się zmieniło, o to walczymy.

Myślicie, że faktycznie podjęłaby takie radykalne kroki w momencie decyzji o założeniu rodziny?

Zobacz wideo Margaret o nowej płycie. "To jest o mnie, moim życiu, moich psach"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.