Córka Antoniego Macierewicza nie poszła w ślady ojca. Czym się zajmuje i jak wygląda? Media przyglądały się finansom jej fundacji

Antoni Macierewicz i jego żona Hanna doczekali się córki. Aleksandra Wesołowska nie zajmuje się polityką, a swoje życie zawodowe związała z nauką. Ponad dekadę temu założyła fundację, która bada kobiece mleko.

Antoni Macierewicz od lat jest na polskiej scenie politycznej. Od 2013 roku pełni funkcję wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. Był także Ministrem Spraw Wewnętrznych, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a w latach 2015-2019 sprawował urząd Ministra Obrony Narodowej. Nazwisko polityka rzadko pojawia się w mediach w kontekście jego życia prywatnego. Niewielu wie, że Macierewicz ma córkę, która poświęciła się karierze naukowej.

Agata Duda i Kinga DudaGdzie są Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda? "Dwie najbardziej milczące kobiety w kraju"

Córka Antoniego Macierewicza jest naukowcem. Aleksandra Wesołowska bada kobiece mleko

Aleksandra Wesołowska z domu Macierewicz jest biochemiczką pracującą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2010 roku utworzyła Fundację "Bank Mleka Kobiecego", promującą karmienie niemowląt piersią oraz zajmującą się badaniem i wykorzystywaniem mleka kobiecego. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Wprost" przyznała, że była oceniana przez pryzmat działalności swojego ojca:

Być może czasem ludzie mają problem z oddzieleniem tego, co ktoś robi, od swojego stosunku wobec spokrewnionego z tą osobą polityka, zwłaszcza takiego, który budzi silne emocje. Ja tego długo nie odczuwałam, ludzie, z którymi się stykam w życiu zawodowym, na uczelni, to osoby o bardzo różnych poglądach, łączą nas sprawy merytoryczne.
Zobacz wideo Andrzej Duda wypowiedział się na temat związku swojej córki

Jakiś czas temu media informowały o nagłym wzroście przychodów fundacji Aleksandry Wesołowskiej. Po objęciu władzy przez PiS organizacja dostała liczne dotacje z rządu i spółek Skarbu Państwa. Fundacja "Bank Mleka Kobiecego" w 2016 roku otrzymała 100 tysięcy złotych dotacji z PZU oraz blisko 400 tysięcy złotych w ramach projektu "Laktotech", finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wesołowska tak tłumaczyła otrzymanie wysokich dotacji od państwa:

Po raz pierwszy moja działalność zawodowa została wtedy powiązana i wykorzystana jako element walki politycznej. Sukcesy zawdzięczam swojej wieloletniej pracy i całego zespołu. Jako naukowiec stawiam sobie pewne cele i je realizuję. O granty wnioskowałam cztery lata temu i wnioskuję dzisiaj.

Bartłomiej Misiewicz z narzeczonąBartłomiej Misiewicz przyłapany w Sopocie. Spacerował z ukochaną

Wesołowska prywatnie jest matką czwórki dzieci. Zobaczcie w naszej galerii więcej zdjęć córki Antoniego Macierewicza