Paulina Młynarska straciła program w TVN Style przez poglądy? "Próbowano na różne sposoby go zidiocić"

Paulina Młynarska zamieściła obszerny wpis na Instagramie, w którym uderza w prywatne media. Dziennikarka wspomina, że dwukrotnie straciła prace przez swoje poglądy.

Paulina Młynarska słynie w mediach ze swoich nierzadko kontrowersyjnych poglądów. Dziennikarka nie boi się wyrażać opinii na wiele tematów, co jak się okazuje, bywa dla niej problematyczne. W jednym ze wpisów zaznaczyła, że przez poglądy straciła dwie prace.

Paulina MłynarskaPaulina Młynarska w poruszającym poście odniosła się do protestów. "Nie pozwalaj, by ktokolwiek podnosił na ciebie rękę i głos"

Paulina Młynarska straciła program w TVN Style przez poglądy

Na samym początku obszernego wpisu Paulina Młynarska wspominała, że dwa lata temu została wyrzucona z pewnego portalu, ponieważ napisała zbyt feministyczny tekst. Nawiązała też do innej współpracy.

Dwa lata temu, po latach publikacji wywalono mnie z pracy wielkim portalu w mediach głównego nurtu. Była to kara za osobisty, dotykający przeżytej krzywdy, feministyczny tekst. Wcześniej, inne medium głównego nurtu pozbyło się mojego zaangażowanego jednoznacznie po stronie praw kobiet i mniejszości seksualnych programu w TV.... - czytamy pod postem dziennikarki.

Sama zainteresowana nie mówi wprost, jaki program został zdjęty z anteny, ale nie trudno się domyślić po opisie, że chodzi o "Miasto kobiet". Ten format na TVN Style przez wiele lat prowadziła wraz z Dorotą Wellman.

(...) Programu, który wiele z was pamięta i który nie był, jak nam starano się wmówić na koniec, komercyjnie nieopłacalny. Przeciwnie, stanowił rozpoznawalną, potężną i trwałą markę. Zanim go zdjęto, próbowano na różne sposoby go zidiocić. Ale wraz z drugą jego gospodynią, która jest wybitną osobowością telewizyjną uwielbianą przez kobiety, stawiałyśmy opór. No i nie ma programu... - pisze Młynarska.

Paulina Młynarska, Jerzy OwsiakPaulina odnosi się do tłumaczeń Owsiaka o "aborcji na pstryk": Spieramy się

Paulina Młynarska wspiera strajk mediów, jednak ma pewien żal do zarządzających nimi. Uważa, że przez kilkanaście lat prywatne stacje i portale ogłupiały ludzi i nie dawały szansy na promowanie nieco bardziej wartościowych treści.

(...) Wczoraj, jak wielu i wiele z Was, mocno wspierałam protest prywatnych mediów. Ale dziś, mam zarządzającym nimi osobom coś do powiedzenia. Przez ostatnich kilkanaście lat, to Wy wolne, prywatne telewizje przyczyniałyście się walnie do ogłupiania ludzi, do oduczania ich myślenia, poprawnego mówienia po polsku, szukania wzorców wśród ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli. Pozbyłyście się wielkiej części ciekawych osobowości albo zepchnęłyście je na drugi plan....- dodała.

Cały wpis Pauliny Młynarskiej przeczytacie poniżej.

 

Mądrze mówi?

Zobacz wideo Paulina Młynarska oburzona okładką "Wprostu"

ZOBACZ TEŻ: Posłanka Lewicy karmiła piersią w sejmie. Paulina Młynarska staje w jej obronie. "Patriarchalna hipokryzja społeczeństwa"

Więcej o: