18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie
dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Gwiazda "Gry o tron" oskarża Marilyna Mansona o przemoc. Piosenkarz miał gonić ją z siekierą i kaleczyć nożem. "Byłam więźniem"

Evan Rachel Wood w instagramowym wpisie z 1 lutego ujawniła, że wspominanym przez nią od lat sprawcą przemocy domowej, której kiedyś doświadczyła, jest Marilyn Manson. Po publicznym wyznaniu aktorki w mediach zaroiło się od oskarżeń wielu innych kobiet, które twierdzą, że również zostały skrzywdzone przez piosenkarza. Do tego grona dołączyła gwiazda "Gry o tron".

Esmé Bianco to brytyjska aktorka, którą widzowie mogą kojarzyć z roli nierządnicy w początkowych odcinkach "Gry o tron". Gwiazda już jakiś czas temu dzieliła się ze swoimi fanami niepokojącymi zdjęciami, na których widoczne były skutki stosowanej wobec niej przemocy fizycznej. W 2019 roku poparła ustawę Phoenix Act przedłużającą okres przedawnienia w zakresie zgłaszania przestępstw związanych z przemocą w rodzinie na terenie Kalifornii z trzech do pięciu lat.

Do zaangażowania się w tę sprawę nakłoniły ją wyznania Evan Rachel Wood, która publicznie oznajmiła, że była ofiarą prześladowania, a kilka dni temu oskarżyła o przemoc samego Marilyna Mansona.

Esmé Bianco oskarża Marilyna Mansona

Na łamach The Cut ukazał się obszerny wywiad z Esmé Bianco. Aktorka obserwowała medialną aferę z Marilynem Mansonem w roli głównej i postanowiła po raz pierwszy publicznie opowiedzieć o pełnym przemocy związku z piosenkarzem. 

W zasadzie czułam się jak więzień. Byłam więźniem. Manson kontrolował, z kim rozmawiam. Straciłam wszelkie poczucie bezpieczeństwa i nadzieję. Leżałam na łóżku i nie miałam siły z nim walczyć. Teraz, kiedy o tym myślę, bardzo się wstydzę. Desperacko starałam się go zadowolić - mówiła w rozmowie z dziennikarzami The Cut.

Marilyn miał znęcać się nad nią zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Podobno odurzał aktorkę narkotykami i realizował swoje brutalne fantazje seksualne. Miał kilkukrotnie przeciąć skórę Bianco na klatce piersiowej oraz gonić ją po mieszkaniu z siekierą, czego naocznym świadkiem była podobno ówczesna asystentka celebryty, Ashley Walters. Agentka potwierdziła tę wersję wydarzeń w wywiadzie dla The Cut. 

W 2019 roku Esmé opublikowała w mediach społecznościowych post ze zdjęciem poranionych biczem pleców. Przyznała, że była ofiarą przemocy domowej, jednak nie zdradziła tożsamości sprawcy. Zdobyła się na to dopiero teraz. 

 
To są moje plecy. Urazy, które widzicie, są prawdziwym wynikiem biczowania, które zostało sfilmowane w imię "sztuki". Kiedyś patrzyłam na to zdjęcie z dumą, ponieważ myślałam, że jest to oznaka wielkiego oddania mojemu oprawcy. Teraz patrzę na to z przerażeniem. Pomimo wielu lat, które minęły od tego czasu, moje lęki i objawy stresu pourazowego nadal się pogłębiają. Byłam ofiarą przemocy domowej - napisała wtedy na Instagramie, nawiązując bezimiennie do realizowanego przez Mansona teledysku, w którym wzięła udział.

Gwiazda "Gry o tron" poznała Marilyna w 2005 roku, ale bliższy kontakt nawiązała z nim dopiero trzy lata później, kiedy wokalista zaprosił ją do udziału w jego kontrowersyjnym teledysku do utworu "I Want to Kill You Like They Do In The Movies". Aktorka przyjęła propozycję, ponieważ od lat 90. była zafascynowana twórczością muzyka.

Marylin MansonMarylin Manson East News

Po wspólnie spędzonych trzech dniach nagrań pomiędzy Marylinem a Esmé nawiązał się romans. Para kochanków utrzymywała relację na odległość, ponieważ kobieta była wtedy zamężna i mieszkała przez większą część roku w Anglii. Dopiero w 2011 roku przeprowadziła się do Los Angeles i dzieliła z Mansonem lokum. 

Po kilku miesiącach wspólnego życia pod jednym dachem i doświadczania rzekomej przemocy Bianco pod osłoną nocy uciekła z domu. Manson oficjalnie nie odniósł się jeszcze do zarzutów brytyjskiej aktorki, jednak wydał oświadczenie w związku z poprzednimi oskarżeniami innych kobiet. 

Najświeższe oskarżenia są okropnym zniekształceniem rzeczywistości, a jego intymne relacje zawsze były nawiązywane za obopólną zgodą partnerów o tych samych upodobaniach i zapatrywaniach - komentował prawnik wokalisty. 

Publiczne zeznania przeciwko Mansonowi złożyły już między innymi: Phoebe Bridgers, Jenna Jameson, Evan Rachel Wood, Gabriella, Ashley Lindsay Morgan, Sarah McNeilly oraz Ashley Walters. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.