Joanna Kulig w żałobie. Przeżywa śmierć bliskiej osoby. To jej dedykowała swoją nagrodę filmową. "Jest wspaniała"

Joanna Kulig przeżywa trudne chwile. Według doniesień jednego z tygodników aktorka pożegnała bliską osobę, która od zawsze była dla niej wzorem do naśladowania. To właśnie jej dedykowała swoją nagrodę podczas gali rozdania Orłów 2019.

Joanna Kulig pochodzi z niewielkiej miejscowości, w której tradycja pielęgnowania lokalnej tożsamości jest szczególnie kultywowana. Aktorka od zawsze była mocno związana ze swoją rodziną, dlatego śmierć ukochanej babci to dla niej ogromny cios. Jak donosi "Dobry Tydzień", pani Helena zmarła po długiej walce z chorobą. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią i ryzyko zakażenia osób starszych Joanna w ostatnich tygodniach utrzymywała z babcią jedynie telefoniczny kontakt. Miała zamiar w najbliższym czasie odwiedzić ją razem z małym synem Janem. Niestety, nie zdążyła. 

Joanna Kulig w kampanii marki ReservedOburzenie po słowach dyr. marketingu Reserved. "Promocja - do każdego ciucha porcja seksizmu gratis". Marka przeprasza

Joanna Kulig żegna swoją babcię

Aktorka wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że babcia jest jedną z najważniejszych osób w jej życiu. To pani Helena pomogła młodej artystce ukształtować w pełni swoją osobowość. Podobno również ona zaraziła Joannę pasją do śpiewania. 

Zawsze przepięknie śpiewała. Kiedy jeździłam do niej do Grybowa, to napełniała mnie fantastycznymi inspiracjami twórczymi - wspominała gwiazda. 

Joanna KuligJoanna Kulig po raz pierwszy pokazała dziecko. Jej syn ma już prawie dwa lata

Kulig doceniała trud babci włożony w wychowanie siedmiorga dzieci. W ramach podziękowań za opiekę i wieloletnie wsparcie zadedykowała jej swoją nagrodę za najlepszą główną rolę kobiecą. W przemówieniu aktorki podczas gali rozdania Orłów 2019 nie zabrakło wzruszających słów.

Jak sama zostałam mamą, to pomyślałam sobie o jej trudzie i o tym, że jest wspaniałą osobą. Pomyślałam sobie, że zadedykuję jej nagrodę. 

Joanna Kulig, Orły 2019Joanna Kulig, Orły 2019 Agencja Gazeta

Dwa lata temu na świat przyszedł syn Joanny, Jan. Aktorka żałuje, że chłopiec nie mógł spędzić więcej czasu ze swoją prababcią. Rodzinie artystki składamy szczere kondolencje. 

Zobacz wideo Joanna Kulig zdobyła Europejską Nagrodę Filmową. Zobaczcie jej reakcję!