Paulina Młynarska odnosi się do tłumaczeń Jerzego Owsiaka o "aborcji na pstryk". Konflikt zażegnany? "Czasem się spieramy"

Paulina Młynarska nazwała Jurka Owsiaka "dziadersem" i nawiązała do jego wypowiedzi na temat aborcji. Prezes WOŚP zwrócił się do niej w obszernym wpisie i wyjaśnił kontekst niefortunnej wypowiedzi. Na odpowiedź dziennikarki nie musiał długo czekać.

Podczas konferencji prasowej tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyJerzy Owsiak poruszył temat aborcji. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że fundacja w ostatnim czasie kojarzona jest ze zwolennikami Strajku Kobiet i mylnie postrzegana jako działalność "wariatów, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie". Paulina Młynarska z tych słów wywnioskowała, że prezes WOŚP jest przeciwny trwającym od miesięcy protestom i zgadza się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. W obszernym wpisie zarzuciła mu lekceważące podejście do cierpienia kobiet i nazwała "dziadersem". Szef fundacji odniósł się do tych zarzutów, a teraz dziennikarka komentuje jego tłumaczenia.

Paulina Młynarska odpuszcza Owsiakowi?

Jerzy Owsiak zareagował na krytyczne słowa Pauliny Młynarskiej. Wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że dziennikarka nie zrozumiała jego publicznej wypowiedzi, a wyrwane przez nią z kontekstu zdanie ma zupełnie inne znaczenie. 

"Nie mogę wyjść ze zdziwienia, że to, co powiedziałem, zostało tak nieprawdopodobnie zmienione, ponieważ jedno zdanie wyrwane z kontekstu narobiło kompletnego bałaganu. "Dziaders Jurek" nigdy, ale to przenigdy w życiu nie powiedział, a także nie pomyślał tego, co Ty opatrzyłaś swoim komentarzem - napisał w poście. 

Paulina Młynarska przyjęła tłumaczenia prezesa fundacji i skomentowała je na Instagramie. 

Z wdzięcznością i szacunkiem przyjmuję odpowiedź Jurka Owsiaka skierowaną do mnie imiennie, ale przecież tak naprawdę do tysięcy kobiet, które wypowiedź o „aborcji na pstryk” zrozumiały jak ja. Najważniejsze, że gadamy. Spieramy się, czasem może nie rozumiemy, ale gadamy. Dla mnie to ma wielką wartość. Dziękuję.
 

Wszystko wskazuje na to, że konflikt, który wynikł z nieporozumienia, został zażegnany. Zarówno Młynarska, jak i Owsiak wspierają Strajk Kobiet. 

Zobacz wideo Transmisja finału WOŚP!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.