Kammel przeprowadził wywiad z prezesem TVP. Został skrytykowany za pytania. Arłukowicz: Gra w orkiestrze. Kurskiego

Tomasz Kammel przeprowadził wywiad z Jackiem Kurskim, podsumowujący pięć lat pracy prezesa. Politycy i koledzy z branży nie zostawili na nim suchej nitki.

W sobotę widzowie Telewizji Publicznej mogli obejrzeć dosyć nietypowy program. Jacek Kurski, prezes telewizji TVP, postanowił przeprowadzić briefing i podsumował pięć lat swojej pracy. Rozmowę z szefem przeprowadził Tomasz Kammel.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

Jacek Kurski podsumowuje pięć lat pracy dla TVP

Jacek Kurski już od początku powiedział, że miał bardzo trudne zadanie, gdy dostał stanowisko prezesa. 

Pięć lat temu o Telewizji Polskiej mówiło się, że spada jej oglądalność, że brakuje jej pieniędzy, że jest zacofana technologicznie, a kluczowe formaty nadawane były w formacie SD. TVP traciła prawa do wielkiego sportu, czego przejawem był fakt transmisji meczów reprezentacji narodowej w piłce nożnej czy siatkówce w komercyjnych stacjach. Mówiono, że przegrała kolejnego sylwestra, a jedyne, co się w TVP ogląda jest dostarczane przez producentów zewnętrznych - powiedział.
Wiedziałem, że albo z kopyta wejdziemy na ścieżkę trwałego rozwoju, albo ugrzęźniemy w syndromie "woroniczowego niedasizmu" - dodał.
Naród, który nie ma swojej narracji, silnej i rzetelnej informacji, jest skazany na porażkę. Bardzo się cieszę, że ostatnie trzy lata w polskiej publicystyce należą do absolutnie najlepszych - dodał.

Przy wymienianiu swoich osiągnięć prezes TVP dodał, że aby rozwinąć telewizję, zapożyczył się na 800 mln w Skarbie Państwa. Dodajmy też, że jakiś czas temu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, że zarówno telewizja publiczna, jak i polskie radio, dostaną 1,95 mld złotych rekompensaty każdego roku.

Jacek Kurski, Tomasz KammelJacek Kurski, Tomasz Kammel screen TVP

Tomasz Kammel krytykowany po wystąpieniu przed Jackiem Kurskim

Mimo kontrowersyjnych wypowiedzi Jacka Kurskiego widzowie skrytykowali głównie zachowanie prowadzącego - Tomasza Kammela. Jego wypowiedzi typu: "Korci mnie, żeby zapytać: skąd pan wie, co jest dobre dla widza? Jak pan analizuje informacje? Skąd pan je bierze?", spotkały się z falą krytyki. Koledzy z branży oraz politycy opozycji wyrazili swoje zdanie na Twitterze.

Pytanie do Tomasza Kammela - czy warto być takim klakierem? Panie Tomaszu...??? - powiedział Tomasz Zimoch.

Swoje zdanie wyraził także Bartosz Arłukowicz.

Tomasz Kammel gra w orkiestrze. Kurskiego. Jakież to czerstwe. Drewniane. Nieprawdziwe. Czysta komuna opakowana w błyskające świecidełka. Miliardy złotych w rękach tych ludzi.
To, co Kammel robi Kurskiemu, powinno być pokazywane po 23:00 - dodał Wojtek Szacki.

Cały program można obejrzeć na stronie vod.tvp.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.