Michał Żebrowski opublikował zdjęcie żony tuż po porodzie. Zaapelował także do rządzących. "Zostawcie kobiety w spokoju"

Aleksandra i Michał Żebrowscy często zdobywają się na szczerość i wypowiadają się na tematy publiczne. Teraz postanowili odnieść się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

W środę 27 stycznia, po niemal trzech miesiącach, opublikowano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w Dzienniku Ustaw. Wynika z niego, że aborcja wykonywana ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Polacy znów tłumnie strajkowali na terenie całego kraju, by wyrazić swój sprzeciw. Rodzina Żebrowskich również nie zgadza się z wyrokiem. 

Zobacz wideo Michał Żebrowski na szalonej randce z żoną

Michał Żebrowski opublikował zdjęcie z porodówki

Michał Żebrowski i Aleksandra Żebrowska zdradzają w mediach społecznościowych wiele informacji na temat życia prywatnego i robią to w naturalny sposób. Żona Michała Żebrowskiego nie korzysta z filtrów i graficznych poprawek, a zdjęcia, które wstawia do sieci, pokazują, jak naprawdę wygląda macierzyństwo. 

Teraz Michał Żebrowski opublikował w sieci zdjęcie prosto z porodówki, gdy narodził się ich trzeci syn Feliks. Fotografię podpisał:

Zostawcie kobiety w spokoju. Zostawcie nas w spokoju.
 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów pary. Większość osób również wyraża poparcie dla protestujących kobiet. 

Nie zostawią. Ale my się nie damy.
Nie wyobrażam sobie lepszego opisu pod zdjęciem, jak i do tej całej chorej sytuacji.
Nic dodać, nic ująć! - komentują internauci

Warto dodać, że ponad 70 proc. Polaków nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Mimo to wyrok został opublikowany, a więc już obowiązuje. Oznacza to, że w Polsce aborcja jest legalna tylko w DWÓCH przypadkach: gdy ciąża jest skutkiem czynu przestępczego i gdy zagraża życiu matki. Przed opublikowaniem wyroki i tak Polska była jedynym z państw w Unii Europejskiej, które miało najbardziej surowe prawo aborcyjne. 

Aleksandra Żebrowska, Michał ŻebrowskiAleksandra Żebrowska jadła tort na kolacji wigilijnej. Miał napis, który nawiązywał do Strajku Kobiet