Ryszard Kotys doczekał się dwójki dzieci. Synowie nie poszli w ślady ojca. Mają interesujące zawody

Nie żyje popularny aktor Ryszard Kotys. Artysta przez lata wcielał się w postać Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Był dwukrotnie żonaty, doczekał się dwóch synów. Dzieci Kotysa nie wybrały kariery aktorskiej.

Ryszard Kotys zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia. Aktor zdobył serca widzów rolą Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Dwa lata temu przeszedł ciężkie zapalenie płuc i myślał nawet o zakończeniu kariery. Aktora pożegnali jego wieloletni koledzy z planu. Renata Pałys, która wciela się w rolę serialowej żony Paździocha, przyznała, że świetnie dogadywała się z Kotysem.

Ryszard Kotys doczekał się dwóch synów. Wiemy, czym się zajmują

Popularny aktor dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Jego pierwszą żoną była Barbara Wojtkowska, scenografka "Świata według Kiepskich". Owocem ich małżeństwa, które zakończyło się rozwodem, był urodzony w 1956 roku syn Piotr. Mężczyzna spełnił swoje marzenie i został kapitanem żeglugi wielkiej.

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Kotys po rozwodzenie ze scenografką związał się z młodszą o 26 lat aktorką Kamilą Sammler. W 1987 roku para powitała na świecie dziecko. Eryk Kotys nie poszedł w ślady rodziców, jednak swoje życie również związał ze sztuką:

Eryk nie został aktorem, ale okazało się, że ma bardzo duże zdolności aktorskie. Myśmy go nigdy nie wprowadzali do teatru, ale teraz będzie pracował przy monodramie Kamili, gdzie zajmie się stroną muzyczną – powiedział Ryszard Kotys w 2017 roku w wywiadzie dla "Expressu Ilustrowanego".

Młodszy syn zmarłego gwiazdora pracował między innymi przy oprawie muzycznej serialu paradokumentalnego "Sprawiedliwi. Wydział kryminalny".

Warto przypomnieć, że Ryszard Kotys poznał swoją drugą żonę na festiwalu teatralnym. Para świetnie się dogadywała mimo sporej różnicy wieku:

Małżeństwo jest także przyjaźnią. Łatwiej się przyjaźnić z dojrzałym mężczyzną.- powiedziała Kamila Sammler w jednym z wywiadów.

Aktorską parę łączyła nie tylko praca zawodowa, ale także inna pasja - fotografia.

Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat, a Renata Pałys poinformowała, że aktor przed śmiercią trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.