Księżna Kate i książę William wspominają wizytę w Polsce. Wyjątkowe słowa na rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Księżna Kate i książę William dodali nowy post na Instagramie. Nawiązują w nim do swojej wizyty w Polsce i przypominają o historycznym wydarzeniu.

Na instagramowym profilu pary książęcej pojawił się post nawiązujący do Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Święto obchodzone jest 27 stycznia, w dzień wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Kate i William wspominają swoją wizytę w Polsce w 2017 roku, podczas której odwiedzili Muzeum Stutthof, które mieści się na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. 

Luise Parker i Kate MiddletonTrenerka Kate Middleton o sposobach księżnej na powrót do formy sprzed ciąży i diecie na stres

Wzruszona Kate rozmawia z byłymi więźniami obozu 

Zobacz wideo Księżna Kate rozmawia z ocalałymi z obozu

Na fotografiach, które para zamieściła w mediach społecznościowych, towarzyszą Zigi Shipper i Manfred Goldberg. Panowie w dzieciństwie przebywali w gettach, obozach pracy i obozach koncentracyjnych, w tym w Stutthof, gdzie po raz pierwszy spotkali się w 1944 roku. Pomimo upływu lat, nadal są serdecznymi przyjaciółmi. Podczas zwiedzania Muzeum Stutthof Kate i William poznali Zigiego Shippera i Manfreda Goldberga. W opublikowanym poście książęca para pisze o pamięci i czci dla wszystkich ofiar i ocalonych z Holokaustu, wspominając wstrząsające liczby związane z nazistowskim obozem Stutthof. 

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia największego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, dajemy wspólnie świadectwo tym, którzy doświadczyli ludobójstwa, oraz oddajemy cześć ocalałym i wszystkim, których życie zmieniło się nie do poznania. Nigdy nie możemy zapomnieć. # HMD2021.
 

Księżna Cambridge w fioletowej koszuli i spodniachKsiężna Kate założyła bluzkę Gucci tyłem na przód. Wpadka czy zamierzony cel?

Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej znalazła się także rozmowa wzruszonej księżnej Cambridge z ocalałymi z zagłady. Kate wspominała wspólne spotkanie w Polsce kilka lat temu i historię obu więźniów, którą wtedy miała okazję poznać. W rozmowie księżna mówiła także o znaczeniu edukacji młodzieży dotyczącej prześladowań nacji żydowskiej przez nazistów podczas II wojny światowej.

Więcej o: