Czym zajmuje się syn Wojciecha Manna? Poszedł w ślady dziennikarza. Marcin pomaga ojcu w interesach

Marcin Mann jest menadżerem swojego ojca, Wojciecha Manna, a od niedawna spełnia się także jako radiowy dziennikarz. Sprawdźmy, co u niego słychać.

Wojciech Mann to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy radiowych. Przez lata związany był z Radiową Trójką, jednak w marcu odszedł z redakcji w geście solidarności ze zwolnioną Anną Gacek. Już miesiąc później zaangażował się w nowy radiowy projekt - został współtwórcą stacji Radio Nowy Świat, która zaczęła nadawać w lipcu. Mann zaczął prowadzić autorskie programy, takie jak "Poranna Manna", "Mała kawa" i "Bez kolejki". Okazuje się, że w nowo powstałej rozgłośni możemy usłyszeć także głos Marcina Manna, syna byłego prowadzącego "Szansę na sukces". Co wiemy o młodym dziennikarzu?

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ostro o odejściu Wojciecha Manna z "Trójki"

Syn Wojciecha Manna poszedł w jego ślady. Marcin Mann ma własną audycję radiową

Marcin Mann jest owocem związku Wojciecha Manna z młodszą o 24 lata Ewą Bańską-Mann. Tata wprowadził go na salony w 2012 roku. 20-letni wówczas Marcin pojawił się u boku ojca na 49. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Poprowadzili wtedy koncert "Szalone lata 60.”.

Wojciech Mann, Marcin MannWojciech Mann, Marcin Mann Kapif

Syn Wojciecha Manna na jakiś czas zawiesił jednak swoją medialną karierę i skupił się na edukacji. Studiował fotografię w ArtCenter College of Design w Pasadenie. W rozmowie z Plejadą przyznał, że fotografia jest jego pasją, jednak nie stanowi główne źródło zarobku:

Zdarza mi się robić zdjęcia. Tata to lubi, bo nie pozwala się męczyć fotografom z zewnątrz, którzy chętnie posadziliby go na sośnie. Wie, że ze mną może być naturalny, czasem w domowy sposób trudny. Tata nie przepada, jak mu się robi zdjęcia i lubi mi to czasem utrudniać, ale w końcu i tak nam się udaje.

Zdjęcia młodego Manna możemy podziwiać w wydanej w 2020 roku książce "Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską".

Zobacz wideo Dzieci aktorów, które poszły w ślady znanych rodziców

Od stycznia 2020 roku Marcin Mann pełni funkcję menadżera swojego ojca. Okazuje się, że Wojciech Mann jest wymagającym podopiecznym:

Dość wymagającym, przez swoje doświadczenie w branży. Mam reprezentować pewien poziom na zewnątrz i pomagać mu w sposób, w jaki sobie życzy. Czasem przymyka oko na niektóre moje niedociągnięcia, zwłaszcza że moje doświadczenie w branży menadżerskiej nie jest ogromne. Tata to mój pierwszy klient. Dostałem "gotowy produkt", nie muszę zabiegać o zainteresowanie mediów, jak robią to menadżerowie wschodzących gwiazd - powiedział Mann junior w rozmowie z Plejadą.

Od niedawna Marcin Mann spełnia się także jako dziennikarz. Prowadzi audycję "Próbny lot" na antenie Radia Nowy Świat. Młody dziennikarz na początku nie był przekonany, czy praca w radiu to dobry pomysł. Nic dziwnego - w końcu jego ojciec to legenda radiowego eteru, dlatego Marcin obawiał się porównań:

To taki wewnętrzny automat, żeby nie być radiową ofermą, która unosi się na wodzie, bo na kamizelce ratunkowej ma napisane "Mann". Mam nadzieję, że woda sodowa nie uderzy mi do głowy, a nawet gdy zacznie, to rodzice mnie spacyfikują. Nie mieszkamy razem, więc nie widzą wszystkich moich ewentualnych wybryków. Na szczęście gdybym zaczął wymądrzać się na antenie, wyszedłby ze mnie stary, maleńki, przemądrzały, wtedy bardzo szybko dostałbym od ojca po łbie - przyznał dziennikarz.

Wojciech Mann, Mateusz MorawieckiWojciech Mann wyśmiewa sylwestrowe zakazy: Osoby z balonami będą aresztowane natychmiast

Myślicie, że Marcinowi uda się zerwać z łatką syna sławnego ojca?

Więcej o: