Mariusz Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Opowiedział, na co dokładnie je przeznaczy

Mariusz Czajka w najnowszym wywiadzie opowiedział o przygotowaniach do pogrzebu mamy. Aktor dzięki zbiórce internetowej pozyskał pieniądze na godny pochówek. Teraz zdradził, na co dokładnie zostaną wydane.

Kilkanaście dni temu media obiegła informacja o śmierci matki Mariusza Czajki. Ze względu na pandemię koronawirusa aktor stracił wszystkie źródła dochodu, toteż nie miał wystarczającej sumy pieniędzy, aby godnie pochować rodzicielkę. Pożalił się swoją sytuacją w mediach oraz zorganizował internetową zbiórkę. Na szczęście w kilka dni udało się zebrać aż 50 tysięcy złotych. W rozmowie z "Super Expressem" wyjawił, na co dokładnie zostaną przeznaczone zebrane środki.

Mariusz Czajka z matkąMariusz Czajka nie ma za co pochować matki. Zorganizował zbiórkę. "Mam same długi"

Pogrzeb mamy Mariusza Czajki

Dzięki pomocy internautów Mariusz Czajka będzie mógł godnie pochować mamę. Aktor na łamach "Super Expressu" powiedział, jak zostaną wydane zebrane pieniądze.

Zamówiłem wieniec z herbacianych róż w kształcie serca, bo mama kochała te kwiaty i piosenkę Miecia Fogga „Jesienne róże”. Ostatni portret mamy, który stanie w kaplicy i na grobie, powstał dzięki zeszłorocznej sesji zdjęciowej dla 'Super Expressu', z której była bardzo zadowolona - mówił Mariusz Czajka.

Mariusz CzajkaMariuszowi Czajce udało zebrać pieniądze na pogrzeb mamy. "Łzy mi napływają do oczu ze wzruszenia"

Aktor zdradził również kilka szczegółów zaplanowanego pogrzebu. Wygłosi pożegnalną mowę, a towarzyszyć będą mu dwie córki.

Prochy pani Krystyny zostaną zamknięte w czarnej urnie, tak jak sobie tego życzyła przed śmiercią. Aktor chce wygłosić krótką mowę pożegnalną w towarzystwie swoich córek Inez i Weroniki. Natomiast po uroczystościach zajmie się wymianą zniszczonego już grobu rodziców - dodał.

Pogrzeb mamy Mariusza Czajki odbędzie się w środę, 27 stycznia o godzinie 12:15 w kaplicy cmentarnej na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

ZOBACZ TEŻ: "M jak miłość". Teresa Lipowska odejdzie z serialu? Odniosła się do plotek: Ja już nie mam siły