Keira Knightley już nie wystąpi nago w filmie. "Ciało, które wydało na świat dzieci". Było też o kulisach scen erotycznych

Keira Knightley - aktorka znana z "Piratów z Karaibów" - ogłosiła, że już nigdy nie zagra nago w filmie reżyserowanym przez mężczyznę. "Częściowo wynika to z próżności".

Keira Knightley jest wyjątkowo śmiała w wyrażaniu swojego zdania. Wielokrotnie mówiła o tym, że jest feministką i broni roli kobiet w społeczeństwie. Teraz stwierdziła, że już nigdy nie rozbierze się na planie filmu reżyserowanego przez mężczyznę. Nie chce wpisywać się w męską narrację.

Keira Knightley / księżna KateKnightley ostro o księżnej Kate. Chodzi o jej zdjęcia po porodzie

Keira Knightley zapowiada, że już nigdy nie zagra nago w filmie męskiego reżysera

35-letnia aktorka ma zazwyczaj dużo do powiedzenia i nie boi się podejmować w mediach trudnych tematów. Trzy lata temu głośno było o jej felietonie "Słabsza płeć", w którym skrytykowała księżną Kate za udział w telewizyjnej pokazówce tuż po porodzie. Uważała, że to nienaturalne, że kobieta, która dopiero co urodziła dziecko, po siedmiu godzinach wychodzi do widzów w pełnym makijażu, na obcasach, z ułożonymi włosami i dzieckiem na rękach.

Teraz Keira Knightley zdecydowała się na odważne wyznanie. W jednym z wywiadów powiedziała, że już nigdy nie wystąpi nago w filmie, który reżyseruje mężczyzna. 

Częściowo wynika to z próżności, po części zaś to kwestia męskiej narracji w tych filmach. Czuję się bardzo niekomfortowo, próbując się wpisać w męski punkt widzenia - tłumaczy aktorka.

Keira KnightleyKeira Knightley na premierze miesiąc po urodzeniu dziecka. W wywiadzie szczerze o macierzyństwie: To trzeci raz, odkąd mam uczesane włosy

Odnosi się szczególnie do scen seksu, których nagrania bardzo źle wspomina.

Nie chcę uczestniczyć w tych koszmarnych scenach, w których smarują nas oliwką i wszyscy chrząkają. Nie jestem tym zainteresowana - dodaje.

Knightley tłumaczy, że nie jest przeciwna ogólnemu pokazywaniu ciała. Uważa jednak, że dla niej musi to być uzasadnione.

Jestem zbyt próżna i mam ciało, które wydało na świat dwoje dzieci - mówi gwiazda. Wolałabym już nie stawać nago przed grupą mężczyzn - wyjaśnia.

Aktorka zmieniła postrzeganie swojego ciała, gdy została mamą. Wychowuje pięcioletnią Edie i roczną Delilah. Uważa, że zgodziłaby się na zagranie nago jedynie, gdyby był to film reżyserowany przez kobietę i opowiadający o macierzyństwie i akceptacji własnego ciała. 

Zobacz wideo "Czułem się wtedy jak król życia" - Wojciech Gola w programie Plotkersi [ZAJAWKA]
Więcej o: