Nie żyje Larry King. Amerykański dziennikarz chorował na COVID-19, a kilka miesięcy temu pochował dwoje dzieci

Nie żyje legenda amerykańskiego dziennikarstwa. Larry King odszedł w sobotę rano w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w wieku 87 lat. W ostatnich miesiącach chorował na COVID-19.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o niewyobrażalnej tragedii, która dotknęła rodzinę Larry'ego Kinga. Dziennikarz w przeciągu trzech tygodni pochował dwoje dzieci. 28 lipca minionego roku niespodziewanie zmarł jego syn Andy. Przyczyną zgonu był prawdopodobnie atak serca. Zaledwie kilkanaście dni później wieloletnią walkę z rakiem płuc przegrała jego 52-letnia córka Chaia. Nagła śmierć pociech mocno przybiła Larry'ego, który ze względu na pandemię nie mógł bezpośrednio uczestniczyć w pożegnalnych uroczystościach. Sam również zmagał się z wieloma chorobami, a w wakacje trafił na oddział intensywnej terapii z poważnymi skutkami zakażenia koronawirusem. Pomimo poprawy stanu zdrowia, King odszedł 23 stycznia w wieku 87 lat. 

Larry KingNie żyje córka znanego dziennikarza. W tym miesiącu stracił też syna

Tragedia w rodzinie Larry'ego Kinga

2020 rok był dla amerykańskiego dziennikarza niezwykle trudny. Larry King już wcześniej miał za sobą wiele operacji kardiochirurgicznych, ale to właśnie minione miesiące ostatecznie zaważyły na jego stanie zdrowia. Gwiazdor zawsze mógł liczyć na pomoc dzieci, dlatego nagła utrata syna i córki w przeciągu zaledwie trzech tygodni była dla niego ogromnym ciosem. Problemy rodzinne zbiegły się z chorobą Larry'ego. W wakacje uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii. 

Larry KingLarry King Agencja Wyborcza.pl

Niedawno w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że objawy zakażenia koronawirusem ustępują, a King jest już hospitalizowany w zwykłej sali szpitalnej. Dobre wieści zostały jednak okrutnie zweryfikowane przez los. Dziennikarz zmarł 23 stycznia w Centrum Medycznym Cedars-Sinai. 

Jerzy Chmielewski 'Papcio Chmiel'Nie żyje "Papcio Chmiel". Twórca "Tytusa, Romka i A'Tomka" odszedł w wieku 97 lat

Sześćdziesięcioletnia działalność medialna Larry'ego Kinga zaowocowała licznymi osiągnięciami. Prezenter telewizyjny i radiowy przeprowadził ponad 30 tysięcy wywiadów z najważniejszymi osobowościami ze świata polityki i show-biznesu. Bujne życie prywatne gwiazdora wcale nie ustępowało zawodowemu. Larry brał ślub ośmiokrotnie, z tego dwa razy z tą samą kobietą. 

Zobacz wideo Lista aktorów, którzy przypłacili zdrowiem angaż w kultowych filmach
Więcej o: