Była gwiazdą TVP, prowadziła "Teleexpress". Straciła pracę z powodu fryzury? Mikołajczak-Olszewska dziś stroni od kamery

Magdalena Mikołajczak-Olszewska była wielką gwiazdą Telewizji Polskiej, jednak nagle przestała pojawiać się przed kamerą. Nikt nigdy nie wytłumaczył jej decyzji szefa TVP.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska przez 25 lat była związana z TVP. Prowadziła "Teleexpress", a później sprawdziła się jako gospodyni "Panoramy", "Pytania na śniadanie" czy reality-show "Miasto marzeń". Widzowie uwielbiali ją za charyzmę i profesjonalizm, o czym świadczy nominacja do Telekamery 2000 w kategorii "Prezenterzy". Niestety, jej przygoda z kamerą skończyła się w mało jasnych okolicznościach.

Andrzej PiasecznyAndrzej Piaseczny zwolniony z TVP? Zamieścił wymowny wpis, jednak szybko go skasował

Magdalena Mikołajczak-Olszewska była gwiazdą TVP. Dziś nie występuje już przed kamerą

W kuluarach mówiło się, że szefowi nie przypadła do gustu jej krótka, rockowa fryzura. Magdalena Mikołajczak-Olszewska straciła możliwość występowania na antenie i decyzją władz TVP rozpoczęła pracę w biurze telewizji. Zarabiała wtedy bardzo mało.

W telewizji są lata chude i tłuste, ale nie uważam, że te, kiedy nie było mnie na wizji, były złe. Zmusiły mnie do ciągłego uczenia się nowych rzeczy. Przestałam być prezenterką, ale nadal byłam dziennikarką TVP – przyznała w rozmowie z "Galą".

Dziennikarka przyznała także, że o kontrowersyjnej decyzji dowiedziała się jako ostatnia. Szef TVP nie wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na taki krok:

Sam fakt zwolnienia mnie z funkcji prezenterki nie był więc aż tak dotkliwy. Przykra okazała się forma. […] Razem ze mną zdjęto też Monikę Luft. Nikt nigdy nie wytłumaczył nam, dlaczego tak się stało. Może to był wynik jakiegoś układu, może czyjegoś złego humoru.
Zobacz wideo O odejściu z TVP i nie tylko! Tamara Gonzalez Perea, znana również jako Macademian Girl w programie Plotkersi

Niskie zarobki zmusiły dziennikarkę do wejścia na nową ścieżkę zawodową. Zaczęła pomagać swojemu mężowi, Olafowi Olszewskiemu, w pracy nad scenariuszem serialu "Plebania". Mikołajczak-Olszewska poszukiwała w małych miasteczkach ludzi i historii, które można pokazać na szklanym ekranie oraz zagrała epizodyczne role w popularnym serialu.

Magdalena Mikołajczak-OlszewskaMagdalena Mikołajczak-Olszewska AKPA

Ostatecznie swoją przygodę z TVP zakończyła w 2016 roku. Z telewizji przeniosła się do Radia Pogoda, w którym pracowała rok, oraz zaczęła uczyć w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Uczelnię zamknięto w 2013 roku.

Dziennikarka specjalizuje się również w autoprezentacji i kreowaniu wizerunku. Razem ze swoją przyjaciółką, Bernadettą Machałę-Krzemińską, założyła spółkę Stavka, zajmującą się między innymi przeprowadzaniem castingów. Obecnie całość akcji spółki posiada Grupa TVN.

Dorota DelągCzym dziś zajmuje się Dorota Deląg?

Magdalena Mikołajczak-Olszewska nie udziela się już przed kamerą i stroni od wywiadów. Zobaczcie w naszej galerii jej zdjęcia sprzed lat.