Marta Kubacka musiała zakończyć karierę przez kontuzję. Żona skoczka mogła być słynną sportsmenką. Teraz skupia się na córce

Dawid Kubacki i Marta Majcher są parą od pięciu lat, ale unikają zainteresowania mediów. Co zatem wiemy o żonie skoczka?

Dawid Kubacki dumnie reprezentuje nasz kraj w międzynarodowych konkursach skoków i odnosi ogromne sukcesy. Jednak podobnie jak inni skoczkowie, raczej chroni swoją prywatność i stara się nie dawać mediom powodów do zainteresowania swoją rodziną. Wiadomo tylko, że skoczek niedawno został ojcem i jest w szczęśliwym małżeństwie z Martą Majcher - dziś już Martą Kubacką.

ZOBACZ TAKŻE:Polscy skoczkowie to prawdziwi szczęściarze! Ewę Stoch zna każdy, a kim są pozostałe partnerki sportowców? Żona Kota to znana trenerka!

Zobacz wideo Dawid Kubacki komentuje swoje podium na zawodach w Zakopanem

Kim jest żona Dawida Kubackiego?

Dawid Kubacki i Marta Majcher pobrali się w 2019 roku po pięciu latach związku. Choć 30-latka stroni od życia medialnego, wiadomo, że w latach 2009-2015 trenowała szermierkę w barwach Pałacu Katowice. Niestety, dalszą karierę sportową uniemożliwiła jej kontuzja. Żona skoczka ma za sobą różne zawodowe doświadczenia - pracowała m.in w kinie i w sklepie odzieżowym.

Ponadto Marta studiowała Wychowanie fizyczne na AWF w Katowicach - tak samo, jak jej ukochany. To właśnie na studiach para poznała się i zaczęła związek. Ślub wzięli w Zakopanem i tam też teraz mieszkają. Marta Kubacka wspiera męża w czasie zawodów i kiedy tylko może dopinguje go w pobliżu skoczni narciarskiej.

 

Marta i Dawid pod koniec 2020 roku zostali rodzicami. Na świecie pojawiła się ich córka, która dostała na imię Zuzanna. Choć skoczek rzadko pokazuje najbliższych w mediach społecznościowych, jakiś czas temu zdecydował się opublikować zdjęcie córki. Co ciekawe, Dawid dowiedział się, że został ojcem podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Dawid Kubacki dzieckoDawid Kubacki dziecko Facebook Dawid Kubacki

Dawid Kubacki - wzrost, wiek, waga

Dawid Kubacki dzięki swoim osiągnięciom w tym sezonie plasuje się na drugim miejscu w rankingu najlepszych polskich skoczków narciarskich. Ponadto jest jednym z najwyższych w polskim składzie. Dawid mierzy 180 cm i waży 64 kilogramy (dla porównania, Kamil Stoch waży zaledwie 55 kg). Sportowiec urodził się 12 marca 1990 roku i w tym roku skończy 31 lat.