TVN24 komentuje sytuację w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i". "Informowaliśmy o tym państwa Olbrychskich"

Stacja TVN24 wydała oświadczenie w sprawie zarzutów małżonki aktorka Daniela Olbrychskiego. TVN Discovery Polska podkreśla, że odcinek dostępny jest w internecie i wyjaśnia brak emisji na antenie TVN24 w ustalonym czasie.

Konflikt między Moniką Olejnik a żoną aktora Daniela Olbrychskiego, Krystyną Demską-Olbrychską, poniósł się szerokim echem w mediach. Między obiema paniami doszło to ostrej wymiany zdań w mediach społecznościowych, teraz zaś głos zabrała sama stacja TVN24.

Zobacz wideo Monika Olejnik ćwiczy plank z uśmiechem na ustach

Wymiana zdań między Moniką Olejnik a żoną Daniela Olbrychskiego 

Krystyna Demska-Olbrychska zarzuciła brak rzetelności i uczciwości dziennikarce, a potem niewyemitowanie wywiadu z udziałem jej mężem. Chodziło o rozmowę Daniela Olbrychskiego z Moniką Olejnik w zeszłotygodniowej "Kropce nad I". Wyjątkowo program został nagrany wcześniej, a jego emisję przełożono ze środka tygodnia na sobotę - winne były wydarzenia w USA i szturm tłumu na Kapitol, które na żywo relacjonowała stacja. Niestety, w sobotę rano Olbrychscy dowiedzieli się, że rozmowa nie zostanie w ogóle pokazana w telewizji, co wzburzyło aktora:

Daniel się wściekł, bo to sytuacja pokazująca absolutne lekceważenie jego czasu, wysiłku, skupienia. Wreszcie, tak samo jak uczestnicy "afery szczepionkowej", on przecież nie proponował TVN24 swojego udziału w "Kropce". To jego zaproszono - napisała na Facebookowym profilu.

Na te słowa błyskawicznie odpowiedziała dziennikarka. Monika Olejnik odparła na zarzuty, że wywiad z aktorem jest cały czas dostępny online i każdy może go obejrzeć. Brak emisji w określonym czasie był spowodowany trudną sytuacją polityczną w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem Krystyna Demska-Olbrychska w swoim wpisie sugerowała, że prawdziwa przyczyna braku emisji leży tak naprawdę w ostrych słowach jej męża o samej stacji TVN24 i sposobie mówienia o szczepieniach aktorów poza kolejnością. Olejnik nie omieszkała wbić Demskiej-Olbrychskiej szpili:

Czasami zagadki są łatwe do rozwiązania, ale trzeba pomyśleć. Program "Kropka nad i" z Danielem Olbrychskim został wyemitowany! Współczesna telewizja daje możliwość multimedialnej emisji programów  - odpowiedziała Olejnik.  

Monika Olejnik, Daniel Olbrychski z żonąMonika Olejnik odpowiada na zarzuty żony Olbrychskiego: Trzeba pomyśleć

Stanowisko stacji TVN24

Wypowiedzi obu pań zostały zarówno skrytykowane, jak i poparte przez internautów. W końcu do sprawy odniosła się stacja TVN24. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wyraziła swoje stanowisko:

Odcinek „Kropki nad i" z Panem Danielem Olbrychskim jest dostępny dla naszych widzów. W związku z wydarzeniami na Kapitolu, które relacjonowała i komentowała TVN24, rozmowa nie mogła być wyemitowana na antenie w czwartek, 7 stycznia. Z tego powodu opublikowaliśmy ten materiał w portalu tvn24.pl, o czym jeszcze przed emisją poinformowaliśmy państwa Olbrychskich.
Tak więc publikacja nastąpiła w wyniku decyzji naszej redakcji, nie zaś interwencji państwa Olbrychskich. Chcielibyśmy także zaznaczyć, że program był promowany na stronie głównej portalu tvn24.pl oraz w mediach społecznościowych, opisywano go i komentowano także w innych mediach. Został również umieszczony w bibliotece portalu, gdzie można go obejrzeć w każdej chwili - czytamy.

Zarówno Krystyna Demska-Olbrychska, jak i jej mąż Daniel Olbrychski nie odnieśli się jeszcze do oświadczenia TVN24.

Więcej o: