Anja Rubik pozuje ze szczurami dla włoskiego "Vogue'a". Gryzonie weszły jej na twarz. Sesja ma szczytny cel

Anja Rubik wzięła udział w sesji dla włoskiego "Vogue'a" i zapozowała do zdjęć ze szczurami. Oryginalne zdjęcia są częścią akcji, która ma za zadanie zwrócić uwagę na los zwierząt.

Anja Rubik chętnie angażuje się w sprawy społeczne. Protestowała przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, a w 2018 roku powołała do życia projekt "SEXEDpl", dotyczący edukacji seksualnej. Wiele kontrowersji wywołało jej zdjęcie na okładce polskiej edycji magazynu "Vogue", którego numer poświęcony był "sile kobiet". Zdaniem niektórych aktywistek modelka nie powinna zostać ogłoszona przez pismo twarzą protestów. Karolina Micuła skrytykowała Rubik i wymieniła w instagramowym wpisie kobiety, które jej zdaniem powinny znaleźć się na okładce.

Anja Rubik na okładce 'Vogue'a'Anja Rubik tłumaczy się z nagiej okładki "Vogue'a": Moja nagość jest deklaracją

Anja Rubik pozuje ze szczurami dla włoskiego "Vogue'a"

37-letnia modelka zaangażowała się w nowy projekt edukacyjny - tym razem poświęcony empatii wobec zwierząt. Anja Rubik wzięła udział w sesji do włoskiej edycji "Vogue'a", do której zapozowała w towarzystwie... szczurów. Modelka zamieściła fotografie na swoim instagramowym profilu, a w opisie wyjaśniła ideę, która przyświecała twórcom zdjęć:

Moi koledzy z tej sesji pochodzą z ośrodka rehabilitacji. Teraz są częścią programu edukacyjnego, który uczy dzieci empatii i życzliwości wobec zwierząt. Przybyły na plan z trzema kochającymi opiekunami. Pomiędzy ujęciami siedziały mi na ramieniu, czasami zaglądając do aparatu fotograficznego.
 
Zobacz wideo Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus

Zdjęcia zostały wykonane w ramach akcji "Sprawa zwierząt". Styczniowy numer włoskiego wydania biblii mody w całości został poświęcony zwierzętom, a na różnych wersjach okładek pojawiły się fotografie między innymi pszczół i owiec. Akcja ma zwrócić uwagę na problemy zagrażające środowisku, które powiększają się w dobie pandemii koronawirusa.

Modelka miała dowolność w wyborze zwierzaka, z którym zapozuje do zdjęć. W rozmowie z magazynem przyznała, że decyzja nie była przypadkowa:

Te niesamowicie sprytne stworzenia, smukłe, ze spiczastymi głowami, włochatymi ogonami i dużymi futrzanymi uszami, były inspiracją dla świata sztuki od wieków. […] Szczury są ważną częścią naszego ekosystemu, ale mój wybór zwierzęcia jest również osobisty. Byłam w związku ze szczurem. Zakochałam się w szczurze. Szczur nazywał Fibi. Była moją najdroższą towarzyszką, kiedy po raz pierwszy przeprowadziłem się do Nowego Jorku w 2003 roku.
 

Pod fotografiami z sesji, którymi Anja Rubik podzieliła się na Instagramie, pojawiły się dziesiątki komentarzy:

Genialna!
O matko, ile miłości.
Niesamowity wybór.
 

Anja Rubik, Jarosław KaczyńskiRubik apeluje do Kaczyńskiego: Proszę o niewykorzystywanie wiary jako amunicji politycznej

Zobaczcie w naszej galerii fotografie Rubik z gryzoniami. Inspirująca?

Więcej o: