Iga Świątek po raz pierwszy w wieczorowej stylizacji! Tenisistka debiutuje na Gali Mistrzów Sportu w kobaltowej sukni

Iga Świątek zyskała w tym roku możliwość, by znaleźć się wśród nominowanych w plebiscycie sportowców. Walczyła o wygraną obok Lewandowskiego i Stocha. Ostatecznie zajęła jednak zaszczytne drugie (tuż za "Lewym") miejsce. Na gali wręczenia nagród pojawiła się w kobaltowej sukni. To jej debiut na ściankach!

Iga Świątek zachwyciła niemal wszystkich Polaków sportowymi osiągnięciami. Dziewiętnastolatka 10 października minionego roku wygrała w finale French Open bez straty seta i tym samym została najmłodszą mistrzynią francuskiego turnieju od 1992 roku. Zwycięstwo tenisistki odbiło się w mediach głośnym echem i zagwarantowało jej nominację w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Zobaczcie, jak Iga zaprezentowała się na uroczystości wręczenia nagród. 

Iga ŚwiątekIga Świątek wygrała we French Open. Posypały się gratulacje od gwiazd

Debiut Igi Świątek na ściance

Dla młodziutkiej tenisistki pozowanie na ściance musiało być nie lada wyzwaniem, jednak takiego typu wydarzenia, jakim jest Gala Mistrzów Sportu, rządzą się swoimi prawami. Fotoreporterzy nie oszczędzili Świątek i chętnie oślepiali ją blaskami fleszy, by uwiecznić elegancką stylizację, w której rzadko można spotkać sportsmenkę. 

Wzrok widzów transmitowanej przez Polsat uroczystości skupił się na kreacji Anny Lewandowskiej, na którą trenerka wydała prawie dziesięć tysięcy złotych oraz na "koronie" żony Kamila Stocha. 

Ewa Bilan-StochŻona Kamila Stocha na Gali Mistrzów Sportu z... koroną na głowie

Iga Świątek natomiast brylowała na sportowych salonach w kobaltowej, długiej sukni. Po raz pierwszy zobaczyliśmy dziewiętnastolatkę w tak wieczorowym wydaniu. Głęboki dekolt, pas podkreślający talię oraz wysokie rozcięcie na nodze sprawiły, że skromna suknia o mocnym kolorze nabrała charakteru. Tenisistka na tę okazję wybrała buty na płaskim obcasie. 

Iga ŚwiątekIga Świątek Newspix

Iga ŚwiątekIga Świątek Newspix

Więcej o: