Andrzej Piaseczny skandował na urodzinach: "J***ć PiS i Konfederację". TVP komentuje. "Nie akceptujemy wulgarnych zachowań"

Telewizja Polska odniosła się do kontrowersyjnego zachowania Andrzeja Piasecznego podczas 50. urodzin. "TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej..." - czytamy w oświadczeniu stacji.

Kilka dni temu Andrzej Piaseczny obchodził 50. urodziny. Muzyk imprezował w towarzystwie Majki Jeżowskiej oraz Nergala. Do sieci trafiło nagranie z przyjęcia, na którym mogliśmy usłyszeć, jak solenizant skanduje obraźliwe hasła pod adresem partii rządzącej oraz Konfederacji. To nie umknęło włodarzom Telewizji Publicznej.

TVP komentuje zachowanie Andrzeja Piasecznego

Andrzej Piaseczny od lat jest związany z Telewizją Publiczną. Był jurorem w kilku edycjach programu "The Voice of Poland" a niedawno skończył nagrania do "The Voice Senior". Nic więc dziwnego, że telewizja, w której występuje zdecydowała się odnieść do jego imprezowego ekscesu. Na portalu WPolityce.pl pojawiło się oficjalne stanowisko stacji. TVP potępia zachowanie piosenkarza.

(...) Telewizja Polska nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny. TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej.
Decyzje programowe Telewizji Polskiej wynikają z oczekiwań widzów pragnących oglądać kolejne sezony ulubionych przez nich talent show. Incydenty z udziałem pojedynczych angażowanych do tych programów artystów nie mogą powodować wstrzymania emisji już nagranego sezonu danego formatu. Byłoby to zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej, gdzie za chamski wybryk 1 osoby ukarane zostałyby setki innych uczestniczących w programie i jego przygotowaniu oraz miliony widzów przed telewizorami.

TVP sugeruje, że zachowanie Piaska podczas urodzin może wpłynąć na jego dalsze losy w Telewizji Publicznej.

Niemniej zachowania danego celebryty lub artysty, promujące postawy szkodliwe i społecznie nieakceptowalne, takie jak mowa nienawiści czy afirmacja używania narkotyków, oczywiście mają wpływ na decyzje Telewizji Polskiej co do angażowania takich osób do kolejnych produkcji w przyszłości- czytamy w oświadczeniu.

Myślicie, że Andrzej Piaseczny już na dobre może pożegnać się z fuchą w TVP?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.