Brat Piotra Machalicy w "Dzień Dobry TVN" wspomina ślub aktora, który wziął tuż przed śmiercią. "To był przełomowy moment"

Gośćmi "Dzień dobry TVN" byli brat i bratanek Piotra Machalicy. Aktorzy wspominali zmarłego artystę i podkreślili, że był on człowiekiem skromnym i oddanym swojej pracy.

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia, a o jego śmierci poinformowała w facebookowym wpisie jego wieloletnia przyjaciółka, Krystyna Janda. Odejście popularnego aktora odbiło się w mediach szerokim echem. Na mszy żałobnej pojawili się koledzy i znajomi aktora, między innymi Artur Żmijewski i Joanna Liszowska. W imieniu żony zmarłego aktora list odczytał aktor Jerzy Gudejko. Dzień później urna z prochami artysty spoczęła w rodzinnym grobie.

Piotr Machalica pogrzebPogrzeb Piotra Machalicy. Ciało aktora spoczęło w rodzinnym grobie

Brat i bratanek Piotra Machalicy wspominali aktora w "Dzień Dobry TVN"

W sobotnim wydaniu "Dzień Dobry TVN" wspominano zmarłego aktora. W studiu śniadaniówki gościli brat i bratanek Machalicy, którzy opowiedzieli między innymi o tym, jak kilka miesięcy temu Piotr świętował zawarcie związku małżeńskiego z bizneswoman Aleksandrą:

Wszyscy razem spotkaliśmy się jeszcze we wrześniu na ślubie Piotrusia. Towarzyszyło temu dużo radości. W życiu Piotrusia to był przełomowy moment. Był naprawdę bardzo szczęśliwy, uspokojony, że część tej szarpaniny, jaką miał w życiu, to ją zamknął i zaczął nowy, radosny tryb – powiedział Aleksander Machalica, również aktor.
Zobacz wideo Krystyna Janda o uchodźcach: "Bez nowych kultur Europa nie będzie się rozwijać"

Bratanek aktora, Adam Machalica, również wybrał aktorską ścieżkę. Przyznał, że jego stryj bardzo go wspierał:

Bardzo mi kibicował. Przestrzegał też. Nie dawał wielu rad, mówił, że się na tym nie zna. Bardzo trzymał za mnie kciuki i cieszył się z tego. W trakcie egzaminów nocowałem u niego na kanapie tutaj w Warszawie. Dał mi kilka takich mądrych wskazówek. Żebym się nie przejmował i że to, czy mnie przyjmą, nic nie znaczy. W tym zawodzie to inaczej wygląda.

Brat Machalicy podkreślił, że aktor był osobą skromną, a zawód aktora traktował gównie jako swoją największą pasję, a nie sposób na zdobycie sławy i rozgłosu.

Piotruś to był człowiek wielkiej skromności. Nie czuł tego, że jest gwiazdą [...] Wyjechaliśmy do Londynu za tak zwanym chlebem. Wyjechaliśmy niezależnie. Tam spędziliśmy wspaniały czas, pracując w zawodach bardzo wymagających. Piotruś pracował w fabryczce, gdzie produkowali opakowania. Gdy spotykaliśmy się wspólnie, to pracowaliśmy nad kabaretem.

Piotr Machalica nie żyjePiotr Machalica nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora: Żebrowski, Materna, Janda

Piotr Machalica zmarł w wieku 65 lat. Wiele osób związanych ze światem sztuki i kultury pożegnały aktora we wpisach w social mediach.

Więcej o: