TVP może mieć problemy? Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie "Sylwestra Marzeń"

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli do prokuratury zawiadomienie w sprawie "Sylwestra Marzeń" zorganizowanego przez TVP. Główny zarzut: sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej - Arkadiusz Myrcha i Janusz Cichoń złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście w sprawie "Sylwestra Marzeń" zorganizowanego przez TVP w amfiteatrze w Ostródzie. Podczas muzycznego show wystąpili przede wszystkim: Akcent, Boys, Cleo, Roksana Węgiel, czy Golec uOrkiestra.

Jacek Kurski, Pedro SantanaWpadka podczas "Sylwestra Marzeń". Promowano muzyka, który nie jest twórcą "Opa, opa"

"Sylwester Marzeń" TVP z problemami

Do połowy grudnia TVP informowało, że "Sylwester Marzeń" odbędzie w studiu. Jacek Kurski zmienił jednak zdanie, a stacja wynajęła amfiteatr w Ostródzie, który pomieścić może ponad dwa tysiące osób. Widzowie zastanawiali się, czy w wydarzeniu udział weźmie widownia, biorąc pod uwagę ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa, które zakazywały zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Na kilka dni przed sylwestrem ujawniliśmy, że TVP intensywnie poszukuje statystów z poczuciem humoru i rytmu, którzy mieli dobrze się bawić podczas imprezy. Już po imprezie zgłosił się do nas jeden ze statystów, który opowiedział, jak "reżim sanitarny" wyglądał za kulisami. Podczas "Sylwestra Marzeń" miała być duża dezorganizacja, upychanie ludzi w autokarach, brak toalet i obsługa pod wpływem alkoholu.

Jacek Kurski, Sylwester marzeń z DwójkąTVP odpowiada na nasz tekst. Odpiera zarzuty statysty, który wystąpił na Sylwestrze. "Najwyższe standardy bezpieczeństwa"

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie "Sylwestra Marzeń"

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusz Myrcha opublikował wpis na Twitterze, w którym podzielił się z internautami informacją o możliwości popełnienia przestępstwa podczas organizacji "Sylwestra Marzeń".

Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj z Januszem Cichoniem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją "Sylwestra Marzeń". Główny zarzut - art. 165 par. p. 1 KK - sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób - czytamy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście ma miesiąc na odpowiedź, a Centrum Informacji TVP dwa tygodnie, by ustosunkować się do wniosku Arkadiusza Myrchy o podanie kosztów organizacji "Sylwestra Marzeń".

Zobacz wideo Tomasz Zimoch (KO) o starym-nowym prezesie TVP
Więcej o: