Anna Cieślak też zaszczepiła się poza kolejnością. Teraz wydała oświadczenie. "Poddałam się zaszczepieniu w ramach promocji"

Anna Cieślak, aktorka i partnerka dyrektora programowego Edwarda Miszczaka, dołączyła do grona gwiazd, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19 poza kolejnością. Przyznała się do tego w oświadczeniu.

Anna Cieślak znalazła się w gronie gwiazd, które zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi poza kolejnością. Z tego przywileju skorzystali już również Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski czy Edward Miszczak. 

Olgierd ŁukaszewiczOlgierd Łukaszewicz również został zaszczepiony. "To po prostu gest z naszej strony"

Zobacz wideo Anna Cieślak: Ludzie zastanawiają się, czy będzie ich stać na dziecko. To pewnego rodzaju materializm

Anna Cieślak wydała oświadczenie w sprawie szczepień

Aktorka opublikowała właśnie post na Instagramie, w którym odnosi się do informacji na temat szczepienia. W oświadczeniu przyznała, że ona również skorzystała z tej możliwości i tłumaczy, dlaczego to zrobiła.

Otrzymałam propozycję i poddałam się zaszczepieniu w ramach promocji szczepień przeciw COVID-19. Nie pierwszy raz miałam szansę zaangażowania się w ważną akcję prospołeczną. Wiedząc, jak wielu Polaków obawia się szczepionki, chciałabym dać świadectwo swojego zaufania do jej bezpieczeństwa. Wierzę naukowcom i lekarzom, którzy zalecają szczepienia, jako bezpieczną i skuteczną drogę do pokonania pandemii i powrotu do normalności. Warunkiem powodzenia ich misji jest nasz masowy udział w Narodowym Programie Szczepień - napisała aktorka.
 

Przypomnijmy, że od 27 grudnia w Polsce można zaszczepić się na COVID-19. Zgodnie z harmonogramem w etapie "zero" zaszczepić się mogą lekarze oraz pozostali pracownicy ochrony zdrowia, czyli osoby narażone na kontakt z wirusem. W środę Warszawski Uniwersytet Medyczny podał do informacji publicznej, że otrzymał 450 nadprogramowych szczepionek od Agencji Rezerw Materiałowych, czemu prezes ARM zaprzeczył.

W czwartek zaś pojawiła się informacja, że "zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień".