Michał Szpak nie ma praw do swojego największego hitu, a i tak zaśpiewał go na sylwestrze w Polsacie. Fani zmieszani

Michał Szpak wykonał podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie swój największy hit "Color Of Your Life". Wcześniej w mediach pojawiła się informacja, że wokalista nie ma praw do tego utworu. Jak sytuacja wygląda w rzeczywistości?

Michał Szpak na początku tego roku zakończył współpracę ze swoim ówczesnym menedżerem, Jackiem Jastrowiczem z agencji Musicart. Wokalista trafił pod skrzydła Macieja Durczoka, męża Ani Wyszkoni, który związany jest z firmą Rock House Entertainment. Media obiegła wtedy informacja, że Michał nie będzie mógł wykonywać swoich flagowych utworów z powodu praw autorskich.

Michał SzpakByły menadżer Michała Szpaka o prawach do utworów: Nie stworzył żadnej kompozycji, nie napisał tekstu żadnej piosenki

Największym hitem Michała Szpaka jest bez wątpienia piosenka "Color of Your Life", którą wykonał podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór został skomponowany przez Andy'ego Palmera, a autorem słów jest Kamil Varen. Eksmenedżer Szpaka podkreślił, że jego były podopieczny nie jest autorem swoich piosenek, dlatego musi ponosić opłatę licencyjną za ich publiczne wykonywanie.

Zobacz wideo Co robi Michał Szpak po powrocie z nagrań „The Voice of Poland”?

Michał Szpak zaśpiewał "Color Of Your Life” podczas sylwestra w Polsacie

Michał Szpak wykonał swój największy przebój podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie, a fani artysty poczuli się nieco zmieszani. Na Twitterze pojawiły się wpisy, z których wynika, że w telewizji usłyszeli informację o tym, że piosenkarz jednak nie może śpiewać swojego eurowizyjnego utworu.

Dzisiaj rano w "Pytaniu na śniadanie" mówili, że Szpak nie może wykonywać piosenki "Color Of Your Life", bo stracił do niej prawa autorskie, a tymczasem w "Sylwestrowej Mocy Przebojów"... - czytamy w tweecie.

Okazuje się jednak, że wszystko zostało zrealizowane zgodnie z prawem, a Michał zaśpiewał "Color Of Your Life" po opłaceniu licencji przez telewizję Polsat:

Wszystko jest załatwione legalnie. Telewizja Polsat zwróciła się z prośbą o licencję i ją dostała - powiedział w rozmowie z WP Gwiazdy Damian Słonina z muzycznej firmy Jaguarec.

Andrea Bocelli, CzadomanMiał wystąpić Andrea Bocelli, a zamiast niego zaśpiewał wokalista przebrany za mistrza. "Porażka 2020 zaliczona"

Sprawa została wyjaśniona i już wiadomo, że Szpak może wykonywać swoje utwory po uiszczeniu opłaty licencyjnej.

Więcej o: