Manuela Gretkowska stanęła w obronie Krystyny Jandy. "Antyszczepionkowcy mogą żądać odrąbania zaszczepionych rąk"

Krystyna Janda zaszczepiła się przeciwko COVID-19 poza wyznaczoną przez rząd kolejnością. Polacy oburzeni. Manuela Gretkowska jej broni.

Niektóre polskie gwiazdy zostały już zaszczepione. Skorzystały z tej możliwości dzięki sympatyzowaniu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, który miał dostać dodatkową pulę szczepionek od Agencji Rezerw Materiałowych. Krystyna Janda przyznała się, że otrzymała pierwszą dawkę szczepionki, za co spadła na nią lawina krytyki. W jej obronie postanowiła stanąć Manuela Gretkowska.

Aleksandra Domańska , Krystyna JandaKrystyna Janda zaszczepiła się poza kolejnością. Aleksandra Domańska broni aktorkę: Zrobiła więcej niż niejeden polityk

Zobacz wideo Krystyna Janda o uchodźcach: "Bez nowych kultur Europa nie będzie się rozwijać"

Manuela Gretkowska broni Krystyny Jandy

Na facebookowym profilu felietonistki pojawił się długi wpis na temat ostatnich kontrowersyjnych wydarzeń w kraju. Przywołując film "Czas Apokalipsy" inspirowany "Jądrem ciemności", dała do zrozumienia, że medialny szum wokół zaszczepionych artystów niczemu nie służy.

Gdyby nie liczyć Rosji (ok. 140 milionów mieszkańców), jesteśmy procentowo na pierwszym miejscu europejskich antyszczepionkowców. Rosja wielka, więc wzbudza strach. My śmiech z "polish jokes". Światowe bestsellery naukowe wydaje się u nas przeciętnie w nakładzie trzech tysięcy. Ale o genetyce Sarmacja ma własne zdanie, szabla czy nożyczki genetyczne, jeden czort. Co z tego, że mamy nieograniczony dostęp do wiedzy, skoro tracimy dostęp do własnego mózgu? W efekcie trolle i srolle produkują swoje mądrości: o powikłaniach pośmiertnych szczepionki covidowej. I tyrady, co komu szkodzi, jeśli się nie zaszczepią, a podniosą ryzyko zarażenia" – pisze w social mediach.

Gretkowska zadrwiła także z antyszepionkowców.

Cóż, nie da się już wydłubać z Jandy ani ze Zborowskiego wszczepionej odporności. Ale zawsze można ich ukarać niepodaniem drugiej dawki. Antyszczepionkowcy mogą żądać odrąbania zaszczepionych rąk podniesionych przeciw Polsce i ciemnocie. Sterty, miliony rąk, horror, horror. W końcu nadeszła Apokalipsa i nie ma co się certolić, rąbać ociec niepolskich mutantów" – dodała.

Myślicie, że lista zaszczepionych poza kolejność gwiazd jest dłuższa niż wspomniane 18 osób? Pudelek donosi, że razem z Edwardem Miszczakiem dawkę szczepionki przyjęła już Anna Cieślak, a Polsat News, że zrobił to Radosław Pazura.

Więcej o: