Radosław Pazura też zaszczepiony poza kolejką. Jego brat jest twarzą kampanii promującej szczepienia

Radosław Pazura dołączył do grona gwiazd, które poza kolejką dostały szczepionki na COVID-19. Aktor potwierdził tę informację.

Szczepienia na COVID-19 zaczęły się w Polsce 27 grudnia. W pierwszej kolejności szczepionki mieli dostać pracownicy ochrony zdrowia, jednak 31 grudnia Warszawski Uniwersytet Medyczny podał, że otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych 450 dodatkowych dawek szczepień. Te niezależnie od puli przeznaczonych dla tzw. pacjentów "zero" musiały być wykorzystane do końca roku. WUM poinformował przy tym, że z owej dodatkowej puli zaszczepiono 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM.

Krystyna Janda, Elvis PresleyKrystyna Janda zaszczepiła się poza kolejnością. Teraz porównuje się do Elvisa Presleya

Zobacz wideo Dlaczego możemy uznać, że szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna?

Na liście znalazło się też 18 osób ze świata kultury i sztuki. Dotychczas do mediów dotarły informacje, że dawki specyfiku przyjęli Leszek Miller, Edward Miszczak, Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Michał Bajor, Wiktor Zborowski, Magda Umer. Teraz lista się wydłuża i nadal nie jest w pełni znana. Okazuje się bowiem, że poza kolejką zaszczepił się również Radosław Pazura.

Radosław Pazura zaszczepiony

Informację o tym, że Radosław Pazura zaszczepił się na COVID-19 jako pierwszy podał portal Polsat News. Co więcej, w rozmowie z dziennikarzem portalu Radosław Pazura potwierdził, że jest już po szczepieniu. Aktor zaszczepił się w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Co ciekawe brat aktora - Cezary Pazura - jest ambasadorem kampanii #SzczepimySię, której celem jest zachęcenie Polaków do przyjmowania szczepionek (sondaż dowodzi, że aż dwie trzecie Polaków nie zgadza się na to, by szczepienia na COVID-19 były obowiązkowe). W związku z tym w sieci pojawiły się plotki, że aktor "Psów" również już dostał szczepionkę. Doniesieniom tym zaprzeczyła jego żona Edyta Pazura, która jest też menadżerką aktora. 

Cezary PazuraCezary Pazura zaszczepił się poza kolejnością? Poirytowana Edyta zabrała głos. Pisze o nadużyciu

Więcej o: