Tomasz Sekielski opowiedział w "Dzień dobry TVN", jak schudł prawie 90 kilogramów: Dla mnie ten rok jest znakomity

Tomasz Sekielski gościł w "Dzień dobry TVN', gdzie opowiedział o swoim procesie chudnięcia. Dziennikarz przeszedł ogromną metamorfozę i schudł prawie 90 kilogramów.

Tomasz Sekielski w 2020 roku przeszedł niesamowitą metamorfozę. Jak przyznał, ważył 187 kilogramów, dlatego poddał się operacji, podczas której wycięto mu 80 procent żołądka. Schudł prawie 90 kilogramów, a o swojej przemianie opowiedział w programie "Dzień dobry TVN".

Tomasz Sekielski opowiedział o metamorfozie w "Dzień dobry TVN"

Dziennikarz na operację bariatryczną zdecydował się po rozmowie z zaprzyjaźnioną dziennikarką. Dodał również, że po zabiegu konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych:

Obrazowo opisała mi sytuację, w której dostaję wylewu i moja żona musi się opiekować takim leżącym wielorybem. To przemówiło do mnie. […] To nie jest tak, że wykona się zabieg, brzuch jest mniejszy i można jeść np. same lody. To jest recepta na tragedię.

Sekielski zdaje sobie sprawę, że nieregularne i niezdrowe jedzenie ma też swoje podłoże psychiczne:

Niezdrowo się odżywiałem, brakowało regularności i siłą rzeczy jak wieczorem człowiek przychodził do domu, to więcej jadł i nie o tej porze, co powinien. Ja dzisiaj wiem, że być może powinienem lata temu udać się do psychologa po pomoc. Problemy z odżywianiem to są też problemy psychologiczne – dodał.
Zobacz wideo Anna Popek o filmie Sekielskiego: "Przełamał barierę"

Gość "Dzień dobry TVN" podsumował ostatnie dwanaście miesięcy. Przyznał, że dobra passa pojawiła się zarówno w jego życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zapowiedział także nowe dziennikarskie przedsięwzięcia:

Dla mnie ten rok jest znakomity. Po pierwsze, nikt z moich bliskich nie zachorował, to jest rzecz najważniejsza. Po drugie, sam odzyskuję formę i poprawiają mi się wyniki badań. Zawodowo udało nam się zrobić kolejny film o pedofilii wśród księży. Zakończyliśmy także budowę naszego studia producenckiego, gdzie będziemy nagrywać programy i podcasty.

Po operacji życie Tomasza Sekielskiego odmieniło się. Dziennikarz zaczął być bardziej otwarty, a efekty swojej metamorfozy chętnie pokazuje na swoim instagramowym profilu:

Czuję się lepiej sam ze sobą. Przestałem się alienować. Był moment w moim życiu, kiedy ze względu na wagę odciąłem się od jakichkolwiek kontaktów towarzyskich.

Już w styczniu 2021 roku zostanie otwarte studio braci Sekielskich - przestrzeń, w której będą powstawać reportaże i materiały publicystyczne. Dziennikarz opowie o swojej walce z otyłością w serialu "12 wyzwań Sekielskiego".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.