Małgorzata Ohme opowiedziała o ostatnich chwilach z umierającą mamą. "Oswajasz ból, oswajasz wreszcie samą śmierć"

Małgorzata Ohme w jednym z wywiadów opowiedziała o śmierci mamy. Zdradziła, co czuła, gdy ta odchodziła.

Na początku grudnia Małgorzata Ohme poinformowała o odejściu mamy. Pożegnała ją we wzruszającym poście na swoim Instagramie i zdradziła, jak czuła się z tym, że wkrótce jej nie będzie. Tym razem opowiedziała o samym momencie śmierci.

Małgorzata Ohme o śmierci mamy

Dwa tygodnie temu Małgorzata Ohme poinformowała, że jej mama zmarła. Pisała wtedy, że cieszy się, że miała czas na to, by uporać się z tym, że wkrótce jej zabraknie, a sama śmierć rodzicielki była spokojna i bezbolesna. Obserwacja tego sprawiła, że dziennikarka zauważyła, że może sama nie będzie miała tak ogromnego lęku przed własnym odejściem. Wyznała to w "Vivie!".

Dopuszczenie kogoś do tak intymnego momentu, jak odchodzenie, to według mnie ogromne wyróżnienie. Oswajasz ból, oswajasz wreszcie samą śmierć. A jeśli ktoś odchodzi tak jak moja mama, łagodnie, zasypiając powoli wśród najbliższych, to naprawdę zmniejsza lęk przed naszym własnym odchodzeniem - powiedziała Ohme.

Małgorzata Ohme zdradziła również, jak wyglądały ostatnie chwile jej mamy. Wspomina to jako coś pięknego i jest szczęśliwa, że mogła to przeżyć w taki sposób.

Widziałam w jej oczach miłość i wzruszenie, że jestem obok. Powiedziała tylko nagle, że mam ładny uśmiech, trochę mnie to zaskoczyło, bo mówiła to w taki sposób, jakby nagle to odkryła. Gdy odchodziła, trzymałam ją za rękę. Bardzo spokojnie, powolutku zasypiała. Powiedziałam: "Mamo, bardzo cię wszyscy kochamy. I pozdrów tatę". I wtedy po jej policzku spłynęła łza, a ona się lekko uśmiechnęła. Dla mnie to było więcej niż wyznanie miłości - podsumowała.

Składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz też: "Kto odmówi pannie młodej?". Bohaterka programu ma pretensje do producentów. "Wycięli innych, a pokazali obrażoną babcię"

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o "ataku paniki" Filipa Chajzera. "Może to było niefortunne. Ale Filip taki jest"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.