Wpadka "Wiadomości" TVP. W materiale o Trzech Królach kadr z filmu "Żywot Briana"

"Wiadomości TVP" zaliczyły wpadkę. W materiale przedstawiającym koniunkcję Saturna i Jowisza, czyli tzw. Gwiazdę Betlejemską, widzowie zobaczyli scenę z prześmiewczego filmu "Żywot Briana" brytyjskiej grupy komików Monty Python.

"Wiadomości" emitowane na stacji TVP 1 już wielokrotnie wzbudzały sporo kontrowersji. Jednak wczorajszego wieczoru pomyłka w Telewizji Publicznej jednocześnie rozśmieszyła i oburzyła widzów. W wydaniu pokazano historię koniunkcji dwóch planet Saturna i Jowisza, która zwana jest także Gwiazdą Betlejemską. Właśnie to zjawisko miało prowadzić Trzech Królów do stajenki, gdzie narodził się Jezus Chrystus. W materiale opublikowanym w telewizji produkcja postanowiła jako przykład pokazać fragment komedii "Żywot Briana".

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

Wpadka w "Wiadomościach" TVP

Aby zobrazować sytuację, warto na samym początku wspomnieć, że film "Żywot Briana" to produkcja z 1979 roku, za którą odpowiedzialna jest brytyjska grupa Monty Python. Produkcja przedstawia losy tytułowego Briana, który przez pomyłkę uznany jest za Mesjasza. Film już lata temu wywołał ogromne oburzenie wśród katolików, którzy uznali produkcję za bluźnierczą. W niektórych krajach od razu spotkał się z zakazem emisji w kinach (np. w Norwegii i Irlandii). Po latach wciąż jest satyrą chrześcijaństwa i raczej wątplimy, by ktokolwiek chciał właśnie tym obrazem odnosić się do jednej z najważniejszych opowieści biblijnych.

A jednak. Właśnie podczas poniedziałkowych "Wiadomości" - flagowego programu w TVP 1 - został pokazany fragment tego filmu. Jakby tego było mało, pokazana scena przedstawiała moment, gdy Trzech Króli przekazało dary narodzonemu Jezusowi. Jednak w pewnym momencie zorientowali się, że w stajence nie leży Jezus, a mały Brian. Po zauważeniu błędu zabrali matce wszystkie złożone wcześniej podarunki.

Widzowie także nie mogą wierzyć w taką pomyłkę stacji.

NAPRAWDĘ? Mówicie o Bogu, Gwieździe Betlejemskiej i puszczacie fragment "Żywotu Briana"? Czy wy jesteście normalni albo żarty z katolików robicie? Tyle filmów o narodzinach Jezusa, a wy wybieracie parodię...  
Nie oglądam od lat, ale... podoba mi się takie podtrzymywanie kultu Monthy'ego Pythona - komentują internauci.

Co więcej, po oburzeniu widzów TVP zdecydowało się poprawić materiał - fragmentu z "Żywotem Briana" nie zobaczymy już w "Wiadomościach" w serwisie VOD TVP. Na szczęście sprawdza się powiedzenie, że "w internecie nic nie ginie" i poniżej możecie zobaczyć fragment pomyłki w TVP.