Izabela Janachowska chce mieć więcej pociech, ale się boi. "Dziś świat nie sprzyja rodzeniu dzieci"

Izabela Janachowska przyznała w rozmowie z "Fleszem", że planuje kolejne dziecko. Podkreśliła jednak, że napięte nastroje polityczne związane z wyrokiem Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji, nie sprzyjają zajściu w ciążę.

Izabela Janachowska w czerwcu 2014 roku stanęła na ślubnym kobiercu z biznesmenem Krzysztofem Jabłońskim. Podczas przygotowania do ślubu tancerka odkryła swoją największą życiową pasję - organizację ślubów. W 2015 roku uruchomiła blog o tematyce ślubnej - "Wedding Dream by Izabela Janachowska" - i szybko stała się naczelną polską specjalistką od organizacji ślubów. Janachowska przeprowadza także obszerne wywiady ze znanymi osobami, które opowiadają jej o przygotowaniach do swojej ślubnej uroczystości.

Izabela JanachowskaIzabela Janachowska otwiera centrum ślubne! To będzie prawdziwy raj dla panien młodych

Izabela Janachowska planuje kolejne dziecko

Ślubna ekspertka w maju zeszłego roku urodziła syna Christophera Alexandra. Niedawno udzieliła krótkiego wywiadu magazynowi "Flesz", w którym przyznała, że chciałaby mieć kolejne dziecko:

Kiedy patrzę na mojego synka, to widzę, że jemu bardzo przydałoby się rodzeństwo. Chris uwielbia dzieci, na placu zabaw bierze je za rękę i chce się bawić. A ja bardzo chciałabym mieć jeszcze jednego malucha. Fajnie, żeby byli w podobnym wieku. Sama mam siostrę, która jest 12 lat ode mnie starsza i tak naprawdę czułam się wychowywana jako jedynaczka. Siostra zawsze wydawała mi się dorosłą kobietą.
Zobacz wideo Wpadka Izabeli Janachowskiej na InstaStories. Interweniował mąż gwiazdy

Dodała również, że razem z mężem realizację planów powiększenia rodziny przełożyła na późniejszy termin:

Oboje z mężem jesteśmy zapracowani i dużo uwagi poświęcamy Chrisowi. W tym momencie nie bardzo wyobrażam sobie, jak mogłabym zorganizować nasze życie, gdyby pojawiło się drugie dziecko. Może więc za rok?

Organizatorka ślubów pokreśliła, że atmosfera społeczna i polityczna nie sprzyja zachodzeniu w ciążę. W rozmowie nawiązała również do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją RP:

Dziś świat nie sprzyja rodzeniu dzieci. Taka decyzja wymaga od nas, kobiet, odwagi -zwłaszcza w czasie epidemii oraz w kontekście najnowszych obostrzeń Trybunału Konstytucyjnego. Myślę, że wiele kobiet, które planują powiększenie rodziny, czują się jak ja - boją się i są rozdarte. To trudny moment na podejmowanie decyzji o zajściu w ciążę.

Izabela JanachowskaIzabela Janachowska dodała poruszający wpis. Nigdy wcześniej nie mówiła, że straciła ciążę

Organizatorka ślubów nie zgadza się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Pod koniec października przyznała na Instagramie, że straciła ciążę.

Więcej o: