Norbi odpowiada Dodzie. Tłumaczy, skąd zaporowa cena za wykorzystanie jego piosenki. "Tyle w temacie"

Norbi odpowiedział Dodzie w sprawie filmu "Dziewczyny z Dubaju". Piosenkarka chciała zamieścić w produkcji piosenkę "Kobiety są gorące", jednak prezenter TVP policzył sobie za nią więcej niż 50 Cent za swoje utwory. Teraz tłumaczy dlaczego.

Doda zajęła się produkcją filmu "Dziewczyny z Dubaju". Historia o kobietach, które dla kariery są w stanie poświęcić wiele, pojawi się w kinach już w styczniu 2021 roku. W produkcji zobaczymy między innymi Katarzynę Figurę, Olę Kalicką i Józefa Pawłowskiego.

Doda i NorbiDoda chciała wykorzystać utwór Norbiego w "Dziewczynach z Dubaju". Kwota, której zażądał, zwala z nóg

Praca nad filmem to wieloetapowy proces, a jednym z nich jest odpowiedni dobór muzyki. Fabuła jest osadzona w latach 2000-2010, dlatego Doda chciała, aby w produkcji pojawiły się największe przeboje pierwszej dekady XXI wieku. Idealnym pomysłem wydawało jej się użycie fragmentu utworu "Kobiety są gorące", z repertuaru Norbiego. Niestety, cena za wykorzystanie utworu okazała się zaporowa, a raper i prezenter TVP zażądał więcej pieniędzy niż 50 Cent:

W pewnym momencie ktoś wpadł na pomysł, żeby może wziąć "Kobiety są gorące". Zadzwoniliśmy do Norbiego. Krzyknął nam 80 tysięcy. […] À propos muzyki do mojego filmu, powiem Wam, jak pazerność gubi. Zadzwoniliśmy do 50 Centa, dostaliśmy prawa do wykorzystania muzyki za ponad 10 tysięcy euro czy tam dolarów – przyznała producentka na InstaStory.
Zobacz wideo Doda zapłakana na ostatniej ze scen swojego filmu

Norbi odpowiada Dodzie

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Norbiego. 48-latek wytłumaczył się na swoim Instagramie z wysokiej ceny i przyznał, że to wszystko wina pośrednika, który rozmawiał z Dodą:

Kochani, my żądamy za licencję zawsze tyle samo, czyli 20 tys. zł. Pośrednik, który zaoferował nam tę produkcję, poszedł do producentów filmu i zażądał 80 tys. zł, czyli czterokrotnie więcej. Wyśmiali go, a mnie jak zwykle się dostało. Tyle w temacie.

Przypomnijmy, że utwór "Kobiety są gorące" pojawił się na albumie "Samertajm",debiutanckiej płycie Norbiego, wydanej w 1997 roku. Piosenka stała się jego największym przebojem.

DodaZapłakana Doda na ostatniej ze scen filmu "Dziewczyny z Dubaju"

Żałujecie, że nie usłyszymy jej w "Dziewczynach z Dubaju"?