Gandalf z "Władcy pierścieni" zaszczepił się na COVID-19. Ian McKellen pokazał zdjęcia. "Czuję się szczęściarzem"

Ian McKellen, znany m.in. z roli Gandalfa z "Władcy pierścieni", zaszczepił się na COVID-19. W sieci pojawiły się zdjęcia z zabiegu, a aktor w facebookowym wpisie podziękował brytyjskiej służbie zdrowia.

W Wielkiej Brytanii szczepionka na COVID-19 trafiła do seniorów i osób będących w grupie ryzyka zarażenia się koronawirusem. Niedawno media obiegła informacja, że jako jedna z pierwszych zaszczepi się królowa Elżbieta II. Monarchini w ten sposób chce dać swoim podwładnym przykład i pokazać, że nie trzeba się bać zastrzyku. Nie tylko ona.

instagram.com/theroyalfamilyKrólowa Elżbieta jako jedna z pierwszych zaszczepi się przeciw COVID-19. Dołączy do niej książę Filip

Ian McKellen zaszczepił się na COVID-19

W gronie pierwszych zaszczepionych znalazł się także Ian McKellen, legendarny aktor, który szerokiej publiczności jest znany zwłaszcza z roli Gandalfa z "Władcy pierścieni". 81-latek pochwalił się na swoim Twitterze linkiem do artykułu ze zdjęciem, na którym uwieczniono, jak przyjmuje szczepionkę:

Czuję się szczęściarzem, że mogłem się zaszczepić. W ogóle się nie waham, by polecać to innym – napisał przy fotografii.

Aktor zamieścił na swoim facebookowym profilu także krótką notkę, w której zachęcał rodaków do szczepień:

To bardzo wyjątkowy dzień. Każdy, kto żył tak długo, jak ja, ponieważ wcześniej się szczepił, powinien być zainteresowany tym szczepieniem [...] Robisz to nie tylko dla siebie, ale także dla ludzi, z którymi jesteś blisko.
Zobacz wideo Grażyna Wolszczak: Coraz więcej osób, w tym ja, przeszło COVID

Opisał także procedurę przyjęcia szczepionki i podziękował pracownikom National Health Service, czyli brytyjskiemu odpowiednikowi Narodowego Funduszu Zdrowia. Aktor przyznał, że nie ma się czego bać:

Oczywiście jest to bezbolesne i wygodne, a kontakt i spotkanie z pracownikami NHS oraz możliwość podziękowania im za ciężką pracę to dodatek.

Fani byli pod wrażeniem postawy McKellena, a w komentarzach nawiązywali do stylistyki wypowiedzi Gandalfa, w którego wcielał się 81-latek:

Dobra robota!
Dziękuję za udostępnienie tego.
Bądź zdrów.

2 grudnia Wielka Brytania stała się jednym z pierwszych krajów, które udzieliły zezwolenia na użycie przetestowanej szczepionki na COVID-19. Wy również jesteście pod wrażeniem postawy aktora?

Więcej o: