Andrzej Marek Grabowski kiedyś był słynnym Panem Tik-Takiem. Teraz poszedł w zupełnie inną stronę

Andrzej Marek Grabowski dał się poznać szerszej publiczności za sprawą roli Pana Tik-Taka. Był pierwszym odtwórcą w kultowym programie TVP dla dzieci. Czym zajmuje się dzisiaj?

Andrzej Marek Grabowski był pierwszym panem Tik-Tak. W latach 80. w TVP zaczął zajmować się produkcją programów telewizyjnych dla dzieci. Po latach zdradza, że znudziło go to zajęcie i podjął się zupełnie innego wyzwania.

Pan Tik-Tak - Andrzej Grabowski będzie pisał kryminały

Andrzej Marek Grabowski jest odpowiedzialny za scenariusze licznych programów telewizyjnych dla dzieci w TVP, w tym słynnego "Tik Taka" i "Fasoli". Z początkiem lat. 80 zaczął tworzyć słynne odcinki z kukiełkami, później grali w nich także prawdziwi aktorzy. W rolę prowadzących wcieliły się wtedy dwie osoby. Pierwszą z nich był Andrzej Marek Grabowski tzw. Profesor Ciekawski, później jego miejsce zajął Krzysztof Marzec.

Joanna Sarapata i Jarosław JakimowiczByła żona Jakimowicza napisała biografię. Dziennikarz ma się czego bać?

Poza tym Grabowski był odpowiedzialny także za stworzenie innych dziecięcych hitów TVP, w tym m.in. "Ciuchci" czy "Budzika". Po odejściu z telewizji w 2012 roku scenarzysta zajął się wyłącznie pisaniem książek dla najmłodszych. Ostatnio w rozmowie z Onetem zdradził, że praca w telewizji wiązała się dla niego z ogromnym stresem pod presją czasu.

Programy typu "Ciuchcia" czy "Tik-Tak", czy nawet pierwsze sezony "Budzika" nagrywaliśmy mając mniej więcej po pięć godzin na odcinek. Ale z roku na rok było coraz mniej pieniędzy, a w związku z tym czasu, przed zdjęciem "Budzika" musieliśmy już nagrywać cztery odcinki jednego dnia. Program stał się potwornie prymitywny, co widać, gdy porówna się pierwsze odcinki z ostatnimi. W ostatnich zapowiedź goniła zapowiedź, felieton, za felietonem. To nie dawało mi żadnej satysfakcji, a każde nagranie było potwornie stresujące - opisuje.

Anna StarmachAnna Starmach pokazała ciążowe krągłości. Fani są pod wrażeniem: Cudna! Piękna! Promieniejesz!

Obecnie pisarz twierdzi, że wieloletnia praca nad rozrywką dla dzieci sprawiła, że zupełnie nie ma ochoty tego robić. Zajął się więc... pisaniem kryminałów.

Mam ochotę zupełnie się oderwać od tego, co robiłem dotychczas, więc zacząłem pisać kryminał dla dorosłych. Nie będzie to krwawa opowieść, raczej komedia kryminalna. Mam nadzieję, że wystarczy mi na nią poczucia humoru. To będzie także bajka, ale dla dorosłych. Trochę się obawiam, że zaszokuję czytelników - twierdzi Grabowski.

Cóż, pozostaje życzyć powodzenia! Czekamy na efekty jego pracy.

Zobacz też: Wiesz, że te gwiazdy napisały książki? Ciekawe publikacje celebrytów, które warto przeczytać

Zobacz wideo Małgosia Borysewicz mówi, że jest dyplomowaną rolniczką